Božena
27.7.2024
Košické basketbalistky so siedmym titulom. Pozrite si na Hustom...

Dobrí anjeli Košice - PU Bemaco Prešov 93:51

Extraliga žien - finále play-off - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá) - výsledok:
Dobrí anjeli Košice - PU Bemaco Prešov 93:51 (25:19, 26:12, 14:16, 28:4) - konečný výsledok série 3:0
Najviac bodov: Michulková 26, Lawlessová 24, Číkošová 20/3 - Ciappinová 14/3, Zentková 11, Richterová 9
TH: 23/18 - 19/15, fauly: 14 - 17, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Sudek, Brziak a Šarišský, 1800 divákov

Domáce sa ujali v úvodnej minúte zápasu vedenia zásluhou dvojbodového koša Lawlessovej. Hosťujúci tím vyhrával v 4. min po trojke Wirthovej 7:6 a o minútu na to Ciappinová upravila na 10:9 v prospech Prešova, no to bolo z jeho strany všetko. Postupne sa strelecky prebúdzali domáce hráčky. V 8. min bol stav 16:15, potom už mali bodovo navrch favoritky zápasu. Tie v poslednej minúte stretnutia po trojke Mikulkovej viedli už 91:51, 14 sekúnd pred koncom potom Číkošová upravila na konečný 42-bodový rozdiel (93:51) a Dobrí anjeli mohli začať oslavovať siedmy majstrovský titul.

Štefan Svitek (tréner Košíc): "Hoci sa zdá, že séria bola jednoznačná, nebolo to až také jednoduché. Museli sme ísť až na dno svojich síl, aby sme dokázali hrať náš typický rýchly basketbal s dobrou obranou. Väčšinu finálovej série sme odohrali s 8 hráčkami."

Jozef Rešetár (tréner Prešova): "Blahoželám majstrovskému tímu Košíc. Mali sme dobré začiatky zápasu, no potom sa prejavilo, že po ťažkých semifinálových bojoch nám chýbali nielen psychické, ale aj fyzické sily. Proti Košiciam sme chceli prekvapiť, no už to nešlo. Chýbala nám širšia lavička. Ďakujem svojim hráčkam a gratulujem Košičankám k víťazstvu.

Košičanky zostávajú na tróne aj siedmy rok po sebe
V histórii samostatnej Slovenskej republiky sa z majstrovského titulu v basketbale žien tešili iba Ružomberčanky a Košičanky.

Košičanky, aj keď pod rôznymi menami sponzorov, sú len druhým ženským kolektívom, ktorému na slovenských palubovkách patrí majstrovský primát. Historickým suverénom slovenskej najvyššej basketbalovej súťaže žien stále zostávajú Ružomberčanky, ktoré majú na konte jedenásť titulov v histórii samostatnej Slovenskej republiky. V aktuálnej sezóne sa však prvýkrát v histórii slovenskej extraligy nedostali do finále.