30.4.2024
Čierna prehra v Čiernej Hore

Zdroj: tasr

Slovenky podľahli Čiernej Hore vysoko 24:39

Domáce líderky skupiny si pohodlný náskok vytvorili už v prvom polčase a minimálny odpor Sloveniek po prestávke definitívne zlomili a zvyšok zápasu premenili na exhibíciu. Čierna Hora sa ziskom ďalších dvoch bodov výrazne priblížila k prvému vrcholnému podujatiu v samostatnej ére. Slovenský tím zaostával za domácimi na všetkých frontoch, chyby robil v obrane i v útoku ako na bežiacom páse a ani na chvíľu nespravil náznak obratu v tragickom vývoji duelu. Strelecky sa najviac darilo dvojici navrátilkýň z nemeckej bundesligy - Denisa Glankovičová vsietila šesť a Zuzana Porvazníková 5 gólov.

Poľky podľa očakávania podľahli favorizovanému Rusku 26:35. S úradujúcimi majsterkami sveta držali domáce krok iba do konca prvého dejstva, v druhom polčase ale zverenky trénera Jevgenija Trefilovova rozhodli o jednoznačnom víťazstve.

Poľky sú s nulovým ziskom bodov po troch zápasoch už prakticky bez šance na postup na decembrový šampionát do Dánska a Nórska, kam pocestujú iba prvé dva tímy. Tréner Krzysztof Przybylski už pred stretnutím avizoval v prípade prehry svoj odchod od kormidla.

Tréner SR Ľubomír Popluhár: "Hanbím sa za tento výsledok, ale priznám sa, že zatiaľ ani neviem, čo môžeme spraviť pred odvetou. Najtragickejšie je, že sme súpera ani nedonútili hrať naplno a zápas zvládol na pol plynu. Hrali sme chaoticky v obrane a všetko, na čo sme dievčatá upozornili, sa bohužiaľ naplnilo. Zápas odkryl celú kopu problémov, no zázraky sa nedajú robiť, keď sme sa po takej dlhej pauze stretli len v nedeľu. V podstate je to moja chyba, že si nedokážem presadiť viac možností na zrazy. Netvrdím, že by sme tu neprehrali, ak by sme mali ako súperky za sebou týždňové sústredenie, no určite by to neskončilo takouto nádielkou."

Kvalifikácia ME 2010, 6. skupina - 3. kolo:
      Čierna Hora - Slovensko 39:24 (18:12)
      Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Grandtnerová - Glankovičová 6, Porvazníková 5, Súkenníková 3, Pajtášová 3, Halásová 3, Popluhárová 2, Stuparičová 1, Jakubisová 1, Trochtová, Hodošková, Beňušková, Hrmová. Najviac gólov Čiernej Hory: Radičevičová 10. Rozhodcovia: Cohen, Peretz (obaja Izr.), 7m hody: 3/2 - 4/3, vylúčenia: 4:1, 2500 divákov.
      Druhý výsledok: Poľsko - Rusko 26:35 (15:15)