Hermína
6.5.2024
LeBron James "zaspieval" 55-bodový koncert

Suns tretíkrát v rade pokorili 140 bodov

V tíme Cavaliers zažiaril LeBron James, ktorý dosiahol svoje sezónne maximum 55 bodov. Iba jediný bod ho delil od vyrovnania kariérneho rekordu, ktorý vytvoril v roku 2005 proti Torontu.

"Videl som, že mi to tam padá, tak som to skúšal. Každý pokus, ktorý som premenil ja, alebo moji spoluhráči, sme dnes potrebovali," povedal James. Cavs prevzali kontrolu nad stretnutím v tretej štvrtine, keď James v úvodných 2:50 min zaznamenal 16 bodov a zmazal tak náskok Bucks, hostia potom vyhrali tretiu časť zápasu 35:25 a tešili sa z tretieho úspechu za sebou.

Obrovskou ofenzívnou silou disponuje Phoenix, ktorý v streleckých pretekoch zdolal Oklahomu City 140:118. Za posledných 18 rokov sú "slnká" prvým tímom, ktorému sa v troch zápasoch v rade podarilo pokoriť métu 140 bodov. Predtým sa im podarilo prekročiť túto hranicu v dueloch s LA Clippers.

Po šiestich prehrách za sebou sa dočkali víťazstva basketbalisti Sacramenta po výsledku 115:106 v Memphise. Kings mali na zápas k dispozícii len osem hráčov, sedem z nich ale zaznamenalo dvojciferný počet bodov. Najviac sa darilo rozohrávačovi Kevinovi Martinovi, ktorý zaznamenal 33 bodov a premenil všetkých 15 trestných hodov. Grizzlies prehrali štvrtýkrát za sebou, svojho súpera síce predčili v doskakovaní, z poľa však premenili len 38,3% pokusov.

CHARLOTTE – ORLANDO 80:92 (18:21, 17:28, 26:28, 19:15)

Najviac bodov: Felton 16, Diaw 15 – Turkoglu 24, Lewis 18, 19.244 divákov.

NEW YORK – TORONTO 127:97 (42:22, 33:28, 26:25, 26:22)

Najviac bodov: Chandler 32, Robinson 26 – Graham 19, Bargnani 19, 19.763 divákov.

HOUSTON – DALLAS 93:86 (19:28, 25:23, 30:13, 19:22)

Najviac bodov: Yao 22, Brooks 19 – Barea 26, Howard 21, 18.195 divákov.

MINNESOTA – INDIANA 105:112 (26:33, 22:28, 23:25, 34:26)

Najviac bodov: Foye 36, Gomes 26 – Daniels 24, Jack 18, 13.777 divákov.

NEW JERSEY – WASHINGTON 96:107 (18:20, 24:25, 23:35, 31:27)

Najviac bodov: Harris 26, Carter 17 – Jamison 28, C. Butler a M. James po 19, 15.113 divákov.

MEMPHIS – SACRAMENTO 106:115 (28:27, 22:27, 28:27, 28:34)

Najviac bodov: Mayo 24, Gay 23 – Martin 33, Udrih 18, 15.036 divákov.

CHICAGO – DENVER 116:99 (31:21, 33:23, 29:23, 33:22)

Najviac bodov: Gordon 37, Deng 22 – Billups 25, Nene 19, 21.790 divákov.

MILWAUKEE – CLEVELAND 103:111 (27:25, 30:26, 25:35, 21:25)

Najviac bodov: Villanueva 26, Jefferson 17 – L. James 55, Williams 23, 18.076 divákov.

PHOENIX – OKLAHOMA CITY 140:118 (38:23, 41:34, 24:36, 37:25)

Najviac bodov: Barbosa 41, Richardson 34 – Durant 35, Westbrook 19, 18.422 divákov.

PORTLAND – ATLANTA 108:98 (23:26, 27:22, 30:24, 28:26)

Najviac bodov: Roy 27, Aldridge 24 – Bibby 27, Johnson 21, 20.250 divákov.

LA LAKERS – NEW ORLEANS 115:111 po predĺžení (28:20, 17:21, 34:25, 19:32 – 17:13)

Najviac bodov: Bryant 39, Gasol 20 – R. Butler 31, Paul 21, 18.997 divákov.