20.4.2024
Nitrania prvýkrát na slovenskom tróne. Prešovu len striebro

PREŠOV / Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra prvýkrát získali titul slovenských šampiónov.

V stredajšom siedmom stretnutí finále play-off extraligy 2015/2016 zvíťazili na palubovke VK MIRAD PU Prešov 3:1 (20, 22, -23, 23) a v sérii hranej na štyri úspechy triumfovali 4:3. Obhajcovia titulu z Prešova vo finále nezužitkovali vedenie 2:0 na zápasy, bez zisku setu následne prehrali tri duely a aj keď si v nedeľu v Nitre vynútili rozhodujúci súboj, v stredu pred vlastnými fanúšikmi neuspeli. Vo štvrtom sete Nitra takmer premárnila vedenie 24:18, no za stavu 24:23 konečne premenil mečbal Matej Kubš.

Nitrania dosiaľ nikdy neboli vo finále, ich najlepším doterajším umiestnením boli štvrté priečky (2009, 2010). Prešovčanov, ktorí bojovali o double, môže sčasti utešiť aspoň marcový triumf v Slovenskom pohári. Finálový neúspech Prešova znamená, že ŠK Matador Púchov je naďalej posledným tímom, ktorý obhájil majstrovský titul. Podarilo sa mu to v roku 2003.

Volejbal - extraliga mužov 2015/2016 - finále play-off - siedmy zápas (hralo sa na štyri víťazstvá):

VK MIRAD PU Prešov - VK Bystrina SPU Nitra 1:3 (-20, -22, 23, -23) - konečný výsledok série 3:4, Nitra získala titul

114 min, rozhodovali: Mokrý a Porvazník, 1000 divákov

Prešov: Halaj, M. Sopko st., Rajduga, Červeň, Drobňák, Mikovčík, libero T. Lampart (Hudák)
Nitra: Zaťko, Szarek, Malina, Ludha, Kubš, Kašper, libero Turis (Porubský, J. Hukel)