Taký padne raz za život. Čelica z vyše 15 m rozhodol!
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
ZÁHREB / Hádzanári RK Prvo plinarsko društvo Záhreb si už pred záverečným kolom bojov v základných skupinách zaistili postup do vyraďovacej časti Ligy majstrov mužov 2014/2015.
Vďačiť za to môžu Duškovi Čelicovi, ktorý svojím bláznivým gólom zabezpečil chorvátskemu šampiónovi dva body z víkendového súboja proti španielskemu družstvu Naturhouse La Rioja 31:30.
Dvadsaťosemročnému reprezentantovi Bosny a Hercegoviny sa podaril málo vídaný kúsok, ktorým vzbudil údiv prítomných v Arene Zagreb a vyslúžil si označenie minimálne gól víkendu.
Po uplynutí hracieho času nariadili slovenskí arbitri Peter Brunovský a Vladímír Čanda voľný hod v prospech domácich niečo vyše 15 m od bránky súpera. Loptu si zobral do rúk Čelica. Zo zdanlivo beznádejnej pozície prestrelil blok brániacich protihráčov a jeho tečovaná strela po odraze od palubovky skončila na prekvapenie všetkých v sieti nešťastníka Jorgeho Goméza Liteho. Hráčom klubu z Logroňa by zisk bodu stačil na postup do osemfinále, takto oň ešte musia zabojovať doma proti parížskemu St. Germainu.
sita