13°
28.3.2024
Slovenská dvadsiatka na úvod ME v Nitre prehrala s Bulharmi

NITRA / Slovenská volejbalová reprezentácia do 20 rokov prehrala v piatok v jej úvodnom zápase na majstrovstvách Európy v Nitre s Bulharskom 0:3.

Zverenci trénera Miroslava Palguta sa v ďalšom súboji šampionátu stretnú v sobotu s Talianmi (17.30).

ME hráčov do 20 rokov, I. skupina:

Slovensko - Bulharsko 0:3 (-21, -20, -17)

rozhodovali: Markelj (Slovin.) a Sikanjic (Licht.)

Slovensko: Porubský, Gavenda, Firkaľ, Tarabus, Ondrovič, M. Petráš, libero Jančura (Hoďák, Mečiar, Jurko)
Bulharsko: Černokožev, Cvetanov, Ivanov, K. Georgiev, Lapkov, Kartev, libero Dramov (Mečkarov, Stankov)

Ako prví si vypracovali mierny náskok Bulhari a na prvom technickom timeoute viedli 8:6. Mladí Slováci však rýchlo vyrovnali na 8:8 a začínalo sa odznova. Bulhari však dobre podávali a bránili a o chvíľu viedli 13:10. Po ese Ondroviča a dobrom útoku Gavendu však domáci volejbalisti opäť vyrovnali. Na druhom technickom timeoute viedli bulharskí reprezentanti najtesnejším rozdielom 16:15. Potom však prišiel ďalší dobrý blok Bulharov, chyba na príjme a bolo 15:18. Bulhari viedli 20:16, náskok znížil esom striedajúci Hoďák - 18:20. Koncovkiu však mladí Slováci nezvládli a prehrali 21:25.

V druhom sete začali Slováci na smeči s Mečiarom, ktorý vystriedal Firkaľa už v koncovke prvého dejstva. Aj v druhom sete mali prvý brejk Bulhari a po útoku Cvetanova viedli 6:4. Slováci vyrovnali po bloku Porubského, úspešnej akcii predchádzal výborný servis Petráša - 9:9. Slováci ožili a po Mečiarovom útoku po aute Bulharov viedli 12:10. Slováci dostali Bulharov pod tlak dobrým servisom, súper začal robiť chyby a po jednej z nich vyhrávali domáci 14:11. Na druhom technickom timeoute viedli Slováci 16:14. Potom dal dve esá po sebe Ondrovič a bolo 18:14. Hostia však využili chyby Slovákov na príjme, zlepšili obranu a z 16:19 otočili na 22:19 vo svoj prospech. Na ihrisko sa vrátil Firkaľ miesto Mečiara. Mladí Slováci boli úplne rozhodení a nakoniec prehrali druhý set 20:25.

V treťom sete ostal na ihrisku Firkaľ. Slováci prehrávali 1:4, ale znížili na 3:4 a po ese Ondroviča vyrovnali na 7:7. Bulhari však mali navrch, robili menej chýb a na druhom technickom timeoute viedli už 16:11. Slováci ešte bojovali a pokúšali sa o zvrat a znížili na 14:17. Na zvrat to však už nestačilo, Bulhari vyhrali tretí set 25:17 a celý zápas 3:0.