Jasno
23°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Slovenky na ME zvíťazili a sú v hre o play-off
Zdielať na

Slovenky na ME zvíťazili a sú v hre o play-off

Zdroj: Dubovcová a Nestarcová

KLAGENFURT / Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová zvíťazili vo svojom stredajšom druhom vystúpení v H-skupine na majstrovstvách Európy v rakúskom Klagenfurte nad švajčiarskou dvojicou Tanja Goricanecová, Tanja Hüberliová 2:0.

Po tomto úspechu slovenského páru je situácia v skupine zamotaná, všetky štyri tandemy majú na svojom konte po jednom úspechu. O postupujúcich do play-off sa rozhodne vo štvrtok, Dubovcová s Nestarcovou nastúpia proti ďalšiemu švajčiarskemu páru Nadine Zumkehrová, Joana Heidrichová.

ME v plážovom volejbale - Klagenfurt, H-skupina:

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-8) - Tanja Goricanecová, Tanja Hüberliová (Švaj.-25) 2:0 (17, 19)
Nadine Zumkehrová, Joana Heidrichová (Švaj.-9) - Vasiliki Arvanitiová, Panagiota Karagkouniová (Gréc.-24) 2:0 (13, 18)

Miloš Dubovec (tréner a manažér slovenského tímu): "Podali sme lepší výkon ako v prvom zápase najmä na príjme. Prvý set sme mohli vyhrať jasnejšie, ale v závere sme urobili pár chýb. Mali sme dobre zvolenú taktiku, ktorú dievčatá dodržiavali, dobre sme prihrávali a podávali. To bol základ úspechu. Všetko v skupine je však otvorené, môžeme ju vyhrať, ale aj skončiť na nepostupovom štvrtom mieste. Každopádne, keď zajtra vyhráme, tak máme istý postup a môžeme pomýšľať aj na víťazstvo v skupine. Nebude to však jednoduché, pretože Zumkehrová s Heidrichovou dnes hladko vyhrali nad Grékyňami. V prípade rovnosti bodov medzi dvoma tímami rozhoduje vzájomný zápas."

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Súvisiace články