Konštantín
19.9.2024
Slovenky v Gstaade s prehrou i senzačným víťazstvom

Zdroj: sita, Dubovcová a Nestarcová

GSTAAD / Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou prehrali vo svojom úvodnom stredajšom zápase na turnaji Gran Slam Svetovej série (World Series - GSWS) vo švajčiarskom Gstaade s rakúskymi sestrami Doris a Stefanie Schwaigerovými po tuhom boji 1:2 (17, -25, -9), ale v podvečernom dueli senzačne zdolali favoritky skupiny a štvrtý najvyššie nasadený pár Madelein Meppelinková a Sophie van Gestelová z Holandska 2:1 (18, -18, 14).

V ich prvom vystúpení bol strhujúci najmä druhý set, v ktorom sa dvojice naťahovali o celkový triumf až do konečného stavu 27:25 pre Rakúšanky. Celkovo zápas trval až 54 minút. Slovenky sa so sestrami Schwaigerovými stretli v základnej skupine GSWS už tretíkrát v rade. V holandskom Haagu s nimi prehrali 0:2, v Ríme prvýkrát v kariére nad nimi zvíťazili 2:1 a teraz v Gstaade rovnakým pomerom podľahli.

V druhom stretnutí sa Slovenky stretli s deviatym tímom z minuloročných Hier XXX. olympiády v Londýne a víťazkami tohtoročného turnaja GSWS v argentínskom Corriertese. Slovenky vyhrali prvý set 21:18 a v druhom viedli 9:5, no v koncovke vedenie neudržali. V tajbrejku prehrávali 0:3, 5:8 a v koncovke už 12:14, ale potom odvrátili dva mečbaly súperiek a senzačne vyhrali v tajbrejku 16:14. Meppelinkovú s Van Gestelovou vyradili Slovenky v Gstaade aj pred rokom v druhom kole turnaja.

Toto víťazstvo im ešte stále nezaručuje postup do vyraďovacej fázy. O všetkom sa rozhodne vo štvrtok, keď o 13.00 h nastúpia proti Kanaďankám Jamie Lynn Broderovej a Kristine Valjasovej, ktoré oba stredajšie zápasy prehrali.

"V oboch zápasoch podali dievčatá dobrý výkon. Škoda, že nedotiahli do víťazného konca už prvý duel s Rakúšankami, v ktorom mali päť mečbalov. V zápase s Holanďankami to mali takisto rozbehnuté na 2:0, ale v druhom sete premrhali veľký náskok. V závere skvele zabojovali a odvrátili dva mečbaly, z čoho sa všetci tešíme. Na postup musia vo štvrtok zdolať Kanaďanky, v opačnom prípade nebude mať víťazstvo nad Holanďankami žiadny význam," cituje oficiálna internetová stránka Slovenskej volejbalovej federácie manažéra a trénera slovenskej dvojice Miloša Dubovca.

Výsledky - D-skupina:

Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) 2:1 (-17, 25, 9), 54 minút
Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29) 2:0 (17, 20), 37 min,
Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.-13) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan-29) 2:0 (18, 18), 38 min
Madelein Meppelinková, Sophie van Gestelová (Hol.-4) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-20) 1:2 (-18, 18, -14), 50 min