Lesana
5.5.2024
Inter vyrovnal stav finálovej série, na ťahu je Komárno

Zdroj: sita, Inter-Komárno

BRATISLAVA 22. mája (SITA) - BK Inter Incheba Bratislava zdolal v stredajšom štvrtom stretnutí finále play-off basketbalovej extraligy mužov 2012/2013 vicemajstrovský tím MBK Rieker Komárno 97:95 po predĺžení a vyrovnal stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:2

Súperi si po jednom zápase menia výhodu domáceho prostredia, piaty duel je na programe v sobotu 25. mája (18.00 h) na juhu SR.

Ako je známe, Komárno môže získať svoj prvý titul v histórii klubu, interisti sa v ére republikovej samostatnosti tešili z prvenstva ešte v roku 1996.

Basketbalová extraliga mužov 2012/2013 - finále - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 97:95 po predĺžení (48:43) - stav série 2:2
Najviac bodov: Tucker 33 (3 trojky), M. Rančík 25 (3 trojky), Delič 15 - Stevens 21, Simpson (4 trojky) a Lowe po 18
TH: 20/13 - 19/10, fauly: 20 - 22, trojky: 10 - 9, rozhodovali: Brziak, Lukáč a Šarišský, 3000 divákov

Hlasy:
Aramis Naglič (tréner Interu): "Bol to výborný zápas. Komárno hralo s energiou, gratulujem mu k tomuto výkonu. My sme vyrovnaním na 2:2 urobili veľmi dôležitý krok vzhľadom na nepriaznivý vývoj série."
František Rón (tréner Komárna): "Ušiel nám záver prvého polčasu, keď sme viedli o päť bodov, no Interu stačilo niečo vyše minúty a preklopil skóre na svoju stranu. Do ďalších zápasov si chceme udržať túto bojovnosť a nasadenie v obrane. V útoku musíme hrať disciplinovane."