Jaroslav
27.4.2024
Highlight EL: Good Angels Košice zdolali Nadeždu o desať bodov

Zdroj: sita, Good Angels Košice-Nadežda Orenburg

Basketbalistky Good Angels Košice začali odvetnú časť skupinovej fázy Euroligy žien 2012/2013 víťazstvom.

Hráčky úradujúceho slovenského majstra si v stredajšom stretnutí 8. kola základnej B-skupiny poradili v Infiniti aréne s ruským družstvom Nadežda Orenburg 77:67 (43:41). Košičanky svojmu súperovi odplatili októbrovú prehru z jeho palubovky (65:70) a navyše dosiahli vôbec premiérový triumf nad ruským protivníkom v Európskej lige. Zverenky trénera Maroša Kováčika sa v neúplnej tabuľke posunuli na 1. miesto. V ďalšom euroligovom súboji nastúpia v stredu 19. decembra o 18.00 h na palubovke maďarského Šopronu.

Výsledok EL - B-skupina:

Good Angels Košice (SR) - Nadežda Orenburg (Rus.) 77:67 (22:15, 21:26, 17:12, 17:14)

Zostava a body Košíc: Kulichová 15, Bojovičová 3, Lacyová 13, Quigleyová 21, Piersonová 14 (Sverrisdóttirová 3, Hruščáková 2, Kupčíková 0, Krivačevičová 6)
Najviac bodov za Orenburg: Žediková 15, Montgomeryová a Perovanovičová po 14

TH: 8/4 - 20/15, fauly: 21 - 12, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Krali (Bos.), Kudlicki (Poľ.) a Williams (Wales), 2200 divákov

Lepšie začali Košičanky, ktoré na konci úvodnej štvrtiny vyhrávali 20:13. Z vedenia sa však dlho netešili. Už o päť minút neskôr svietil na ukazovateli stav 24:28. Skóre sa v I. polčase často prelievalo z jednej strany na druhú, I. polčas však vyhrali domáce tesne 43:41. Päťbodová šnúra Orenburgu v úvode tretej desaťminútovky priniesla hostkám v 23. min vedenie 46:43. Domáce však potom zabrali a v 28. min vyhrávali dovtedy najvýraznejším rozdielom (60:49). Ruské družstvo v záverečnej časti znížilo na 56:60, ale vtedy upokojila Košičanky trojkou Sverrisdóttirová. Domáce si v zostávajúcom priebehu už nenechali vziať cenné víťazstvo (77:67).

Maroš Kováčik (tréner Košíc): "O našom víťazstve rozhodla obrana ako aj bojovnosť celého tímu. Som veľmi spokojný s predvedeným výkonom. Hráčky bojovali do poslednej sekundy. Teší ma, že sa presadila aj nádejná mladá hráčka Hruščáková."
Alexander Jermolinskij (asistent trénera Orenburgu): "Diváci videli výborný zápas v podaní oboch tímov. Domáce hráčky nám bodovo odskočili v tretej štvrtine. Na našej hre sa prejavilo, že sme v krátkom slede odohrali tretí náročný duel."