12°
19.4.2024
Škandál v Lige majstrov?!?

Zdroj: sita - Bafetimbi Gomis (vpravo) dal v Záhrebe 4 góly

Postúpili futbalisti Olympique Lyon do osemfinále Ligy majstrov vďaka „čarovaniu“ s výsledkami? Priaznivci Ajaxu Amsterdam sú o tom presvedčení!

Pred stredajšími posledným dvoma zápasmi v skupine D sa zdalo, že spolu so suverénnym Realom Madrid postúpi do osemfinále Ligy majstrov Ajax Amsterdam. Oba jeho vzájomné súboje s Olympiquom Lyon sa skončili bezgólovými remízami. Ale keďže pred svojim konkurentom mal holandský šampión v tabuľke náskok 3 bodov a 7 gólov  (skóre Ajaxu  6:3, Lyonu 2:6) vyzeralo byť všetko jasné!

Nebolo...

Ajax totiž podľahol doma Realu 0:3 a Olympique Lyon rozdrvil v Záhrebe domáce Dinamo 7:1! Týmito dvoma „divokými“ výsledkami francúzsky tím o dva góly (!!!) holandského šampióna v tabuľke predstihol!

Fakty z oboch zápasov však zvyšujú stupeň podozrenia a špekulácií o manipulácii s výsledkami.

V Amsterdame totiž za stavu 0:1 obrali rozhodcovia domácich o dva regulárne góly (!!!).

Videozáznamy ukázali,  že „čiarový“ asistent  v oboch prípadoch nesprávne odmával ofsajd. Nebyť týchto (ne)úmyselných chýb arbitrov mohol Ajax  vyhrávať 2:1, no nakoniec madridskému Realu podľahol 0:3!

No a divoký výsledok zo Záhrebu? Ten je ešte podozrivejší!

Dinamo už v 28. minúte stratilo vylúčeného Jarka Leka, no napriek tomu aj s desiatimi hráčmi v 40. minúte vyhrávalo 1:0. Lyon však ešte pred prestávkou vyrovnal, no a v druhom polčase ďalšími šiestimi gólmi (!!!) rozdrvil domácich  7:1!

"Víťazstvo Lyonu  je nezvyčajne vysoké a niektoré góly boli veľmi lacné...  Možno som naivný, ale ak Záhreb naozaj zápas vypustil, mal by byť potrestaný!“, tvrdí roztrpčený tréner Ajaxu Frank De Boer.

Prezident Európskej futbalovej únie Michel Platini je presvedčený o tom, že v zápase Dinamo Záhreb -  Olympique Lyon k žiadnym neférovým činom nedošlo: "Nemám žiadne pochybnosti o vysokom víťazstve Olympique Lyon!“

Platini je však Francúz a Olympique Lyon je francúzsky tím... Takže fanúšikov holandského šampióna o svojej nestrannosti pri posudzovaní tohoto podozrivého prípadu šéf UEFA asi  ťažko presvedčí!