Polojasno
13°
Bratislava
Marek
25.4.2024
Sľubné šance na postup z baráže. Futbalistky čaká odveta v Lige národov
Zdielať na

Sľubné šance na postup z baráže. Futbalistky čaká odveta v Lige národov

Zdroj: TASR

TRNAVA / Slovenské futbalové reprezentantky čaká v utorok (18.00 h) odvetný zápas baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii proti Lotyšsku. Družstvo trénera Petra Kopúňa si z úvodného duelu v Rige prinieslo komfortný trojgólový náskok, ktorý bude chcieť v Trnave potvrdiť. Podľa asistenta Michala Švihoríka však tím nechce dvojzápas iba doklepnúť.

Výsledok 3:0 z prvého stretnutia dáva Slovenkám pevný základ pred odvetou proti outsiderovi baráže. Napriek tomu Švihorík tvrdí, že tím sa okrem potvrdenia výsledku zameriava na ďalší herný progres. "Tento termín je posledný pred ďalšou kvalifikáciou, preto sa ho snažíme naplno využiť. Nemôžeme hovoriť nič o tom, že by sme chceli niečo podceniť alebo iba doklepnúť. Snažíme sa pracovať na prejave našej hry, ktorý chceme vidieť v nasledujúcej, veríme, že ešte úspešnejšej kvalifikácii," uviedol Švihorík pred pondelňajším tréningom.

"Prvý krok máme za sebou, no bez toho druhého nemôžeme oslavovať. Cieľ je jednoznačný, chceme vyhrať a zostať v B-divízii, aby sme mohli bojovať proti lepším súperom. Chceme nadviazať na výkon z druhého polčasu duelu, ktorý sme odohrali v Rige," poznamenala brankárka Mária Korenčiová.

Slovenky mali hernú prevahu počas celého úvodného zápasu, na víťazný gól z kopačky kapitánky Dominiky Škorvánkovej však čakali až do 62. minúty. "Chytili sme kŕč v prvom polčase. Počas prestávky sme si niektoré veci napravili. Prejavilo sa to, možno škoda, že sme nedali viac gólov, pretože príležitostí v druhom polčase bolo mnoho. S druhým dejstvom sme však boli veľmi spokojní," povedal Švihorík.

Náskok by mohol dávať realizačnému tímu priestor na zmeny v zostave, no vyskakujú mu viaceré otázniky o zdravotnom stave hráčok. "Priznám sa, že už sme si nejakým spôsobom prechádzali réžiu odvetného zápasu. Stále nám však vyskakujú zranenia, máme pred tréningom a podľa toho budeme ďalej riešiť. Možno budú zmeny v dôsledku zranení, ale verím, že najmä vďaka tomu, že zápas budeme mať pod kontrolou," dodal Švihorík.

Odveta je na programe v utorok 27. februára o 18.00 h v Trnave na Štadióne Antona Malatinského.

Súvisiace články