Oblačno
15°
Bratislava
Zlatica
28.2.2024
Dôležitá správa pred futbalovým EURO: Boženík neprestúpil do Sevilly, zostáva v Porte
Zdielať na

Dôležitá správa pred futbalovým EURO: Boženík neprestúpil do Sevilly, zostáva v Porte

Zdroj: TASR

SEVILLA /  Slovenský futbalista Róbert Boženík zostane v Boaviste Porto a neprestúpi do španielskeho klubu FC Sevilla. Prestup stroskotal, keďže sa kluby nedohodli. Boženík už mal byť v Španielsku, no vráti sa späť do Portugalska.

V Seville mal zaujať miesto po Ivanovi Rakitičovi, ktorý prestúpil do saudskoarabského klubu Al-Shabab. Sevillčania chceli predať aj Rafu Mira, ktorý mal namierené do Valencie, klub už namiesto neho stiahol z hosťovania z Tottenhamu Aleja Véliza. Mir však napokon neprestúpil, podľa denníka Sevillčania ustúpili od dohody.

Dvadsaťštyriročný slovenský útočník zaznamenal v doterajšom priebehu portugalskej najvyššej súťaže sedem presných zásahov v 19 dueloch a je najlepší strelec svojho tímu.

Dvadsaťštyriročný zakončovateľ odohral za Slovensko osem stretnutí kvalifikácie ME v Nemecku, v ktorej mužstvo Francesca Calzonu zaknihovalo tretí postup na EURO za sebou. Celkovo nastúpil za národný tím na 37 stretnutí a nastrieľal šesť gólov.

Seville sa od začiatku sezóny v La Lige nedarí a klubu z Andalúzie patrí so ziskom 17 bodov až 16. miesto, o bod nad pásmom zostupu. Z uplynulých 16 stretnutí majú iba jediné víťazstvo, celkovo naplno bodovali trikrát.