Oblačno
15°
Bratislava
Zlatica
28.2.2024
Dochádza mu energia. Klopp skončí po sezóne v Liverpoole
Zdielať na

Dochádza mu energia. Klopp skončí po sezóne v Liverpoole

Zdroj: TASR

LIVERPOOL /  Nemecký futbalový tréner Jürgen Klopp oznámil koniec svojho pôsobenia v Liverpoole. K tomuto kroku chce pristúpiť na konci prebiehajúcej sezóny. Informovala o tom agentúra DPA. Urobil tak napriek tomu, že s "The Reds" má podpísaný kontrakt do júna 2026.

"Chápem, že v tejto chvíli je to pre mnohých šok. Milujem na tomto klube úplne všetko. Mesto, fanúšikov, tím, personál, všetko. A to, že som sa napriek tomu rozhodol odísť, dokazuje moje presvedčenie, že to musím urobiť," uviedol Klopp.

Rozhodnutie zdôvodnil vyčerpaním: "Je to tým, že mi dochádza energia. Samozrejme, teraz nemám problém a som v poriadku, no už dlhšie som vedel, že to raz budem musieť oznámiť. Viem, že túto prácu nemôžem robiť znova a znova a znova a znova."

Päťdesiatšesťročný kouč klub informoval o svojom odchode už v novembri. "Keď sme spolu hovorili o potenciálnych podpisoch a letnom kempe, napadla my myšlienka, že možno už v klube nebudem. Sám som zostal prekvapený, no začal som o tom naozaj uvažovať. Minulá sezóna bola superťažká a boli momenty, keď by v iných kluboch asi padlo rozhodnutie ukončiť spoluprácu. Pre mňa bolo veľmi dôležité, že môžem pomôcť dostať tento tím naspäť na správnu cestu. Odchod nie je úplne to, čo chcem urobiť, ale to, čo si myslím, že je stopercentne správne," dodal Klopp

Nemec prišiel do Liverpoolu v roku 2015 a je jediný tréner v histórii klubu, ktorému sa podarilo vybojovať všetkých šesť najväčších trofejí. Na konte má triumfy v Lige majstrov (2018/19) a Premier League (2019/20), s tímom tiež získal Anglický pohár FA (2021/22), anglický Ligový pohár (2021/22), anglický Superpohár (2022/2023) i európsky Superpohár UEFA (2019/20).

Súvisiace články