Florián
4.5.2024
Neapol s Liverpoolom bez gólov, góly Kucku a Šventa

Zdroj: SITA - Neapol-Liverpool

Vo štvrtkových zápasoch 3. kola Európskej ligy sa gólovo presadili aj dvaja slovenskí reprezentanti Juraj Kucka a Dušan Švento.

Kucka v drese pražskej Sparty prispel k remíze so švajčiarskym druholigistom FC Lausanne-Sport 3:3 jedným gólom a finálnou asistenciou na druhý gól Wilfrieda. Pre slovenského centrálneho stredopoliara to bol v tejto sezóne piaty súťažný gól z toho druhý v Európskej lige. "Rudí" síce prehrávali na Letnej 0:1, ale za necelú štvrťhodinku otočili skóre. Najskôr sa trafil Wilfried a potom Kucka, ktorý po centri Kušnířa na vzdialenejšej žrdi v sklze usmernil loptu do siete. Sparta v tom momente viedla 2:1, no už o tri minúty zvýšil na 3:1 opäť Wilfried, ktorý zužitkoval načasovanú prihrávku za obranu od Kucku. Helvétsky klub však po zmene strán skorigoval výsledok zásluhou Steubleho, aby v 90. minúte vyrovnal Silvio. Sparta tak má na konte štyri body.

Gólovú štatistiku si vylepšil aj Švento, ktorý za Salzburg proti Juventusu Turín otvoril skóre ešte v prvom polčase. Lenže slovenský krídelník sa z víťazstva rakúskeho tímu netešil, pretože "stará dáma" vyrovnala zásluhou Krasiča. Salzburg si tak pripísal na konto prvý bod v skupinovej fázy EL.

Súboj slovenských reprezentantov Mareka Hamšíka a Martina Škrtela v Európskej lige sa skončil nerozhodne. SSC Neapol remizoval v zápase K-skupiny na štadióne Sao Paolo s FC Liverpool 0:0. Hamšík hral do 85. minúty a v nadstavenom čase prvého polčasu mal veľkú možnosť streliť úvodný gól, obranca Kocnhesky však jeho strelu vykopol z bránkovej čiary. Škrtel odohral celý zápas a dostal žltú kartu za faul na prenikajúceho Argentínčana Lavezziho. Slovenský stopér viackrát dobre zasiahol po centrovaných loptách do šestnástky The Reds. Liverpool je s piatimi bodmi na čele tabuľky, Neapol se s tromi bomi druhý o skóre pred holandským Utrechtom, ktorý vo štvrtok remizoval so Steauou Bukurešť 1:1.

Aj po 3. kole skupinovej fázy EL sú bez straty bodu Zenit Petrohrad, VfB Stuttgart a FC Porto. Zenit v základnej jedenástke bez slovenského obrancu Tomáša Hubočana zvíťazil nad Hajdukom Split 2:0. Stuttgart, ktorý v play off vyradil Slovan Bratislava, si na domácom štadióne poradil s Getafe 1:0. Porto triumfovalo v Istanbule nad domácim Besiktasom 3:1, hoci od 44. minúty hralo bez vylúčeného Maicona. V závere videl ešte červenú kartu Fernando. V drese Besiktasu pre zranenie nenastúpil slovenský reprezentant Filip Hološko.

Sumáre - EL, 3. kolo:

A-skupina:
Red Bull Salzburg - Juventus Turín  1:1 (1:0)
Góly: 36. ŠVENTO - 48. Krašič.

Manchester City - Lech Poznaň  3:1 (2:0)
Góly: 13., 25. a 73. Adebayor - 50. Tshibamba

B-skupina:
Aris Solún - Bayer Leverkusen 0:0

Atletico Madrid - Rosenborg Trondheim 3:0 (1:0)
Gól: 17. Godin, 66. Kun Agüero, 78. Costa.

C-skupina
OSC Lille - Levski Sofia  1:0 (0:0)
Gól: 50. Chedjou

Sporting Lisabon - KAA Gent  5:1 (4:1)
Góly: 7. Salomao, 13. a 27. Liedson, 37. Maniche, 60. Postiga - 16. Wils.

Góly: 35. Falkenburg - 16. Milevskij, 39. Chačeridi

Šeriff Tiraspol - BATE Borisov 0:1 (0:1)
Gól: 9. Sosnovsky.

F-skupina
Sparta Praha - FC Lausanne-Sport  3:3 (3:1)
Góly: 10. a 24. Wilfried, 21. KUCKA - 6. Meoli, 75. Steuble, 90. Silvio.

US Palermo - CSKA Moskva  0:3 (0:1)
Gól: 34. a 59. Daumbia, 82. Necid, ČK: 75. Pastore.

G-skupina:
Anderlecht Brusel - AEK Atény 3:0 (1:0)
Góly: 31. Boussoufa, 71. Lukaku, 75. Juhasz

Zenit Petrohrad - Hajduk Split 2:0 (1:0)

I-skupina:
Metalist Charkov - Sampdoria Janov 2:1 (1:1)
Góly: 38. Taison, 73. Xavier - 32. Koman, ČK: 56. Taison (Charkov)

VSC Debrecín - PSV Eindhoven 1:2 (1:1)
Góly: 35. Mijadinoski - 40. Engelaar, 66. Reis

J-skupina:
Borussia Dortmund - Paríž St. Germain 1:1 (0:0)
Góly: 50. Sahin (11 m) - 87. Chantome

Karpati Ľvov - FC Sevilla 0:1 (0:1)
Gól: 34. Kanoute, ČK: 88. Checher (Ľvov)

K-skupina:
FC Utrecht - Steaua Bukurešť 1:1 (0:0)
Góly: 60. Duplan - 75. Schut vlastný

SSC Neapol - FC Liverpool 0:0
Hamšík hral v drese domácich do 85. minúty - Škrtel odohral v drese hostí celý zápas a dostal ŽK

L-skupina:
Besiktas Istanbul - FC Porto 1:3 (0:1)
Góly: 90. Bobo - 26. Falcao, 59. a 78. Hulk, ČK: 44. Maicon, 88. Fernando (obaja FC Porto)

CSKA Sofia - Rapid Viedeň 0:2 (0:2)
Gól: 28. van Heeselink, 32. Hofmann