Jasno
-5°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Skóroval debutant i jubilant. V Lige majstrov sa predstavili aj Slováci
Zdielať na

Skóroval debutant i jubilant. V Lige majstrov sa predstavili aj Slováci

PARÍŽ, BRATISLAVA / Prvý zápas v sezóne Ligy majstrov má za sebou Milan Škriniar. Jeho PSG oslavuje úspešný vstup do nového ročníka. V prvom zápase si hráči spod Eiffelovky poradili s trápiacim sa nemeckým Dortmundom 2:0.

Do hry vo futbalovej Lige majstrov sa dostal aj prvý slovenský zástupca. V Parku princov proti Borussii Dortmund otvoril svoju sezónu v Lige majstrov Milan Škriniar.

Parížania mali rozpačitý štart do domácej súťaže, v Európe si to chceli napraviť. Proti Nemcom od začiatku držali opraty v rukách. V 19. minúte ešte Vitinha trafil iba tyčku, no po zmene strán to už bolo lepšie.

Hneď po príchode z kabín si domáci vybojovali pokutový kop, ruka Suleho rozhodcovi Manzanovi neušla. Mbappé s prehľadom premenil. Krátko nato sa naplno ukázal aj útočný potenciál francúzskeho mužstva. Po peknom preštrikovaní obranou zvýšil na 2:0 Hakimi.

TASR

Hráči Borussie sa zobudili až neskoro. Najväčšiu šancu mal Binou-Gitens, no tak ako Vitinha na druhej strane, aj on iba opečiatkoval konštrukciu brány. Paríž Saint-Germain tak zvíťazil nad tímom z Dortmundu 2:0. Milan Škriniar odohral v drese domácich celých 90 minút. 

V akcii malo v utorok Slovensko troch Slovákov, okrem Škriniara za Feyenoord Rotterdam nastúpili Dávid Hancko a iba 17-ročný Leo Sauer. Obaja sa tešili z víťazstiev svojich klubov.

Súvisiace články