Jasno
23°
Bratislava
Móric
22.9.2023
Nekonečné minúty v nadstavenom čase? Absurdné, hovorí futbalová legenda
Zdielať na

Nekonečné minúty v nadstavenom čase? Absurdné, hovorí futbalová legenda

Zdroj: TASR

MONAKO / V anglickej Premier League stúpol čistý čas v zápase o 5 minút. Aspoň malá kompenzácia za striedania, ošetrovania, oslavy a ďalšie prestoje? Európskej futbalovej asociácii UEFA sa trend, ktorý odštartoval svetový šampionát v Katare, nepáči.

Kto sleduje futbal, vie, o čom je reč. V prvom polčase 5 pridaných minút, v druhej štyridsaťpäťminútovke občas aj 9 minút. Aj fanúšikovia v Európe hovoria, že toto nie je vôbec zaujímavé. Televízne spoločnosti si nevedia naplánovať prenosy a hráči sa sťažujú na prílišnú únavu.

„Je to absolútne absurdné,“ opisoval novinárom v Monaku bývalý chorvátsky stredopoliar Zvonimir Boban, ktorý predtým pôsobil vo FIFA a teraz má významnú pozíciu v UEFA. „Z hľadiska pohody hráčov je to tragédia,“ krútil hlavou. „Keď odohráte napríklad hodinu, začínate cítiť únavu. Keď absolvujete zostávajúcich tridsať minút, niekto príde a pridá ďalších pätnásť?“

Trend dlhých nastavení sa objavil v niekoľkých futbalových súťažiach, vrátane anglickej Premier League, nemeckej Bundesligy a francúzskej Ligue 1. Diváci na Slovensku ho môžu vidieť aj v predkolách európskych súťaží v lete. Tento trend si získal množstvo kritikov a snaží sa zvýšiť čistý čas hry. Futbal sa totiž neprerušuje ako napríklad hokej alebo basketbal.

UEFA zatiaľ odmieta pretaviť jeho zavedenie do svojich pohárových súťaží, napríklad do Ligy majstrov. „Je toho veľa, takže to nerobíme. Naše pokyny v zápasoch UEFA sú odlišné,“ priblížil.

Súvisiace články