Vojtech
23.4.2024
Ďurica s Petrášom sa v Moskve pri prehre žltili

Prehľad niektorých európskych líg

Na ihrisku moskovského Dinama však prehrali 1:2. Slováci odohrali celý zápas a oboch rozhodca napomínal žltou kartou. V ďalších dueloch vyhrala Kazaň nad Naľčikom 3:0 a šesť kôl pred koncom má na čele osembodový náskok pred Dinamom Moskva.

Tomsk - Lokomotiv Moskva 0:1, Rubin Kazaň - Spartak Naľčik 3:0

Dinamo Moskva - Saturn Moskovská oblasť 2:1
Peter Petráš a Ján Ďurica (obaja Saturn) odohrali celý zápas, Petráš dostal žltú kartu v 42. min a Ďurica v 62. min

Anglicko

Futbalisti Arsenalu Londýn zakopli po minulotýždňovej domácej prehre s Hull City aj na ihrisku FC Sunderland, odkiaľ si odniesli len bod za remízu 1:1. Do 86. min sa na Stadium of Light hralo bez gólov, no v spomínanej minúte naklonil misky váh na stranu domácich Leadbitter. Remízu zabezpečil gólom v 90. min španielsky reprezentant Cesc Fabregas. V ďalšom sobotňajšom zápase zvíťazili futbalisti West Bromwich Albions nad Fulhamom najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa v 61. min presadil Čech Roman Bednář. Za domácich hral od 79. min aj Slovák Marek Čech. Cenné tri body z Wiganu si odniesli hráči FC Middlesbrough, ktorí sa z plného bodového zisku tešili po góle Aliadiera z 89. min. Obhajca titulu Manchester United zdolal v poslednom sobotňajšom zápase Blackburn Rovers 2:0. V drese "červených diablov" sa v prvom polčase presadil Wes Brown. V 64. min poistil vedenie ManU útočník Wayne Rooney.