Slováci dovolenkujúci v Chorvátsku zažili búrlivú noc. Celá krajina do rána oslavovala futbalové víťazstvo

Slováci dovolenkujúci v Chorvátsku zažili búrlivú noc. Celá krajina do rána oslavovala futbalové víťazstvo

CHORVÁTSKO / Semifinálový futbalový zápas Majstrovstiev sveta v Moskve medzi Chorvátmi a Angličanmi a najmä víťazstvo Chorvátov, vyvolalo pri Jadrane hotové šialenstvo. Nefandili len domáci, ale aj množstvo turistov. Štáb TV JOJ bol v obľúbenej Dalmácii a podarilo sa mu natočiť nefalšovanú radosť chorvátskych fanúšikov a búrlivé oslavy.

Na stredajšie semifinále svetového šampionátu by ste v Chorvátsku nenašli asi žiadnu reštauráciu či kaviarničku, kde by sa nefandilo.

Chorváti ukázali, že futbal vedia hrať. Poniektorým stúpol tlak teda poriadne.

"Posledných 20 sekúnd, ako pred infarktom. Ledva som predýchal. Pivo ma zachránilo. Pol hodiny som plakal," hovorí domáci obyvateľ Makarskej Željko.

Po 120 minútach zápasu bol výsledok jasný. Chorváti porazili Angličanov 2:1. Potom nasledovali búrlivé oslavy po celej krajine. Chorvátili postupili na majstrovstvách sveta do finale a v nedelu budú hrať s Francúzmi.

Chorvátskym futbalistom však nefandili len domáci. Aktuálne je na Makarskej riviére najviac turistov z Polska, Nemecka, Česka, Slovenska či z Bosny a takmer všetci držali palce Chorvátom.

"Skoro všetci cudzinci fandili Chorvátom. Okrem Angličanov samozrejme. Večer Makarska ako aj celé Chorvátsko doslova horeli. Všetci oslavovali do skorých ranných hodín," dodáva Tonči Lalič z turistického úradu mesta Makarska.

Chorvátska fanúšička po výhre nad Anglickom na MS vo futbale v Rusku Chorvátska fanúšička po výhre nad Anglickom na MS vo futbale v Rusku Zdroj: SITA

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
08:55 Dračie srdce 4: Bitka o srdce
11:20 NOVÉ BÝVANIE
12:45 Simpsonovci XVIII.
09:30 Dr. Dokonalý
10:50 MacGyver
12:00 Najlepšie torty
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:25 Požiarnik Sam X.
09:40 Pozlátko Hollywoodu
11:15 Cizinka s mou tváří
13:05 Poslední odkaz