Slováci dovolenkujúci v Chorvátsku zažili búrlivú noc. Celá krajina do rána oslavovala futbalové víťazstvo

Slováci dovolenkujúci v Chorvátsku zažili búrlivú noc. Celá krajina do rána oslavovala futbalové víťazstvo

CHORVÁTSKO / Semifinálový futbalový zápas Majstrovstiev sveta v Moskve medzi Chorvátmi a Angličanmi a najmä víťazstvo Chorvátov, vyvolalo pri Jadrane hotové šialenstvo. Nefandili len domáci, ale aj množstvo turistov. Štáb TV JOJ bol v obľúbenej Dalmácii a podarilo sa mu natočiť nefalšovanú radosť chorvátskych fanúšikov a búrlivé oslavy.

Na stredajšie semifinále svetového šampionátu by ste v Chorvátsku nenašli asi žiadnu reštauráciu či kaviarničku, kde by sa nefandilo.

Chorváti ukázali, že futbal vedia hrať. Poniektorým stúpol tlak teda poriadne.

"Posledných 20 sekúnd, ako pred infarktom. Ledva som predýchal. Pivo ma zachránilo. Pol hodiny som plakal," hovorí domáci obyvateľ Makarskej Željko.

Po 120 minútach zápasu bol výsledok jasný. Chorváti porazili Angličanov 2:1. Potom nasledovali búrlivé oslavy po celej krajine. Chorvátili postupili na majstrovstvách sveta do finale a v nedelu budú hrať s Francúzmi.

Chorvátskym futbalistom však nefandili len domáci. Aktuálne je na Makarskej riviére najviac turistov z Polska, Nemecka, Česka, Slovenska či z Bosny a takmer všetci držali palce Chorvátom.

"Skoro všetci cudzinci fandili Chorvátom. Okrem Angličanov samozrejme. Večer Makarska ako aj celé Chorvátsko doslova horeli. Všetci oslavovali do skorých ranných hodín," dodáva Tonči Lalič z turistického úradu mesta Makarska.

Chorvátska fanúšička po výhre nad Anglickom na MS vo futbale v Rusku Chorvátska fanúšička po výhre nad Anglickom na MS vo futbale v Rusku Zdroj: SITA

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:25 TOP STAR
12:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
11:35 Moja mama varí lepšie ako tvoja
12:50 Fakty a fikcie II.
13:50 Fórky, vtipky XXVII.
11:00 Spravodlivosť v krvi VII.
13:00 Dr. House V.
14:00 Stratené duše IV.
12:10 Oskar v balóne
12:30 Rybičky Flip a Flap
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
10:40 Žena z mých snů
12:25 Angelika
14:30 Velký draft