16.4.2024
Slovan položil na lopatky Trenčín
Futbal

Zdroj: SITA/Richard Nemec

Pred takmer prázdnymi tribúnami sa na ťažkom teréne hral podpriemerný futbal. Aktuálna tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Futbal - Corgoň liga - dohrávka 16. kola:

AS Trenčín - Slovan Bratislava 1:2 (0:1)
Góly: 58. Godál - 3. Švestka, 81. Szabó, ŽK: 90.+ Lesák - 90.+ Dobrotka, rozhodovali: Straka - Ružbarský, Rendko, 300 divákov

Trenčín: Hodál (29. Volešák) - Gálik, Cs. Horváth, Kasálek, Jakúbek (77. Minarčík) - Jašurek, Lesák, Godál, Kleščík, Kamenský - Hlohovský
Slovan: D. Kiss - Janek, Švestka, Hanek, Szabó - M. Poliaček, Dobrotka, P. Sedlák (89. Struhár), Breznaník (72. Mojský) - Ľ. Meszároš, Sylvestr

Pred takmer prázdnymi tribúnami sa na ťažkom teréne hral podpriemerný futbal. Hosťujúcu taktiku výrazne podporil aj skorý gól, keď už v 3. min prekvapil Hodála spoza šestnástky Švestka.

Slovanisti sa stiahli pred vlastné pokutové územie, odkiaľ vyrážali do brejkov. V 13. min skúšal rovnako z diaľky Sedlák, ale brankár AS bol tentoraz pripravený. Pri nasledujúcej akcie pomohol domácemu gólmanovi na čiare Jakúbek. Slovan mal viac z hry a Trenčanov takmer do ničoho nepustil.

Až v 23. min sa dostali do veľkej príležitosti Jašurek a Godál, ale obaja trafili iba ležiaceho Kissa. O štyri minúty neskôr zachraňoval Hodál pred Meszárošom a po nepríjemnej zrážke ho musel vystriedať Volešák. Domáci mohli vyrovnať ešte v závere I. polčasu, ale Kamenský si ťažkú loptu nespracoval. Trenčania začali II. polčas aktívne, ale súperovho brankára neohrozili.

V 58. min si však na dlhú loptu nabehol Godál a nechytateľnou strelou vyrovnal - 1:1. Vzápätí sa nudný príbeh duelu odvíjal najmä medzi šestnástkami. S pribúdajúcim časom Slovan získaval prevahu a opäť sa začal dostávať do šancí. V 79. min zblokovali nebezpečnú strelu Sylvestra obrancovia, ale už o dve minúty neskôr poslal priamy kop spoza hranice pokutového územia za chrbát Volešáka Szabó. Domáci síce belasých zatlačili, no znovu sa nedostali do gólovej príležitosti.

Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Zápas sme zle začali, pretože sme inkasovali hlúpy gól už v 3. min. Hoci sme sa v závere I. polčasu dostali do niekoľkých sľubných šancí, nedokázali sme ich premeniť. Po prestávke sa nám podarilo vyrovnať, no na konci stretnutia sme opäť po štandardnej situácii dostali rozhodujúci gól. Bolo by síce pre nás pekné získať bod za remízu, súper sa však lepšie prispôsobil ťažkým podmienkam."

Boris Kitka (trénera Slovana): "Prišli sme tento zápas vyhrať a zaslúžene sa nám to aj podarilo. Rýchly gól, ktorý sme strelili už na začiatku duelu, domácich dosť pribrzdil. V ďalšom priebehu sme až na krátke úseky hru kontrolovali. Z jednej z mála nebezpečných situácií Trenčína sme zbytočne inkasovali, ale v závere zápasu rozhodla v náš prospech pekná strela zo štandardky. Boli sme lepším a futbalovejším mužstvom."

Aktuálna tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008 po pondelkovom dohrávanom stretnutí 16. kola AS Trenčín - Slovan Bratislava (1:2):

1. MŠK Žilina 16 12 2 2 40:18 38
2. Artmedia Petržalka 16 12 1 3 42:18 37
3. FC Nitra 16 9 3 4 21:10 30
4. MFK Košice 16 8 4 4 23:17 28
5. Spartak Trnava 16 7 5 4 27:19 26
6. MFK Ružomberok 16 7 4 5 24:24 25
7. ZTS Dubnica 16 4 7 5 18:23 19
8. Slovan Bratislava 16 5 3 8 21:24 18