12°
28.3.2024
Real po prestrelke s Mallorkou zvýšil náskok
Futbal

Futbalisti Realu Madrid po sedembránkovej prestrelke s Mallorkou a víťazstvom 4:3 zvýšili svoj náskok v čele španielskej ligy. <b>Pozrite si úžasné futbalové momenty VIDEO</b>

Futbalisti  Realu Madrid po sedembrankovej prestrelke s Mallorkou a víťazstvom 4:3 zvýšili svoj náskok v čele španielskej ligy. Obhájcovia titulu nazbierali v 12 kolách 28 bodov a pred druhým Villarrealem, ktorý porazil súpera pražskú Slaviu v Lige majstrov Sevillu, majú jednobodový náskok.

V úvode duelu na San Bernabeu videli fanúšikovia štyri góly, z toho tri v rozmedzí piatich minút a o všetky sa postarali dvaja strelci. Kanonádu odštartoval v 12. minúte domáci Robinho, Real sa ale z vedenia radoval len 120 sekúnd. Potom vyrovnal Fernando Varela.

Ani Mallorca sa však netešila dlho. Presne len tri minúty, potom vrátil "Bielemu baletu," vedenie opäť brazilsky útočník. Varela však dokázal do prestávky znovu vyrovnať.

V druhej polovici zápasu sa hostia dokonce vďaka Guizovi dostali do vedenia, Real však dokázal skóre otočiť. Najprv v 63. minúte vyrovnal Raúl a obrat dokonal v 74. minute nizozemský kanonier Ruud van Nistelrooij.

Sevilla,ktorá v predchádzajúcom kole porazila Real Madrid 2:0, dnes prehrala 2:3 na ihrisku Villarrealu, ktorý vo štvrtok zvíťazil 2:1 v Pohári UEFA v Mladé Boleslavi. Domáci vstupovali do zápasu s vedomím, že výhra ich posunie na druhé miesto v tabuľke, len o bod za vedúcim "Bielym baletom".

Najdôležitejšie okamihy zápasu prišli na konci oboch polčasov. V prvom bol minútu pred prestávkou vylúčený Daniel Alvés. Domáci potom dvakrát využili presilovku, keď najprv v 68. minúte vyrovnal druhým gólom v Guillermo Franco a o víťazstve rozhodol trefou z penalty tri minúty pred koncom zápasu Matias Fernandez.

Sevilla nastúpila v zostave: Palop - Alvés, Mosquera, Dragutinovič, Casado (49. Martí) - Navas, Poulsen, Keita, Adriano - Kanoute (46. Renato), Fabiano (76. Keržakov).

Futbalisti Osasuny podľahli 0:1 na ihrisku Huelvy a prehrali podruhýkrát za sebou. Tím z Pamplony, za ktorý do 74. minúty hral český záložník Jaroslav Plašil, klesol v tabuľke na pätnáste miesto.

Naopak na piatu pozíciu poskočil Espaňol Barcelona vďaka výhre 2:1 nad Bilbaem, keď sa minútu pred koncom trafil do vlastnej siete Aitor Ocio.

63. Raúl, 73. Van Nistelrooij - 14. a 37. Varela, 59. Guiza),

Villarreal - FC Sevilla 3:2 (31. a 68. Franco, 87. z pen. Fernandez - 34. Kanoute, 50. Fabiano).