Šestákove dva góly do siete Wolfsburgu
Futbal

Zdroj: SITA/Peter Kapusta

VfL Bochum - VfL Wolfsburg 5:3 (4:0)

Ďalšie dva góly s poradovým číslom 5 a 6 strelil v nemeckej bundeslige slovenský útočník Stanislav Šesták. Prispel nimi k víťazstvu svojho tímu VfL Bochum v nedeľňajšom stretnutí 12. kola I. bundesligy nad rivalom z Wolfsburgu 5:3.

Šesták otvoril skóre už vo 4. min hlavou po prihrávke Kamerunčana Epalleho. Minútu pred koncom prvého polčasu potom 24-ročný Slovák pravačkou zvyšoval už na 4:0 pre domácich, keď opäť profitoval zo spolupráce s Epallem. Bývalý hráč Tatrana Prešov, Slovana Bratislava a MŠK Žilina si pripísal aj jednu asistenciu na gól, keď prihrával Fuchsovi na tretí úspech domácich.

Celkovo má bundesligový nováčik Šesták, ktorý tentokrát nastúpil v strede poľa, v tejto sezóne z 12 odohraných stretnutí na konte 6 gólov, 3 asistencie a dve žlté karty. Po skompletizovaní 12. kola patrí Bochumu v tabuľke 13. priečka tri body nad pásmom zostupu.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 12. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Góly: 4. a 44. ŠESTÁK, 20. Maltritz, 42. Fuchs, 63. Epalle - 49. Schäfer, 56. a 73. Grafite, 20 940 divákov
Stanislav Šesták (Bochum) odohral celý zápas, dal dva góly a v 71. min videl žltú kartu

Karlsruher SC - MSV Duisburg 1:0 (1:0)

Gól: 29. Eggimann, ČK: 86. Schlicke (Duisburg), 27 714 divákov