Spečatené! Neymar podpísal zmluvu s PSG na päť rokov

Spečatené! Neymar podpísal zmluvu s PSG na päť rokov

BARCELONA / Brazílsky futbalista Neymar prestúpil z FC Barcelona do Paríža St. Germain a s francúzskym vicemajstrom podpísal zmluvu do 30. júna 2022.

Predstavitelia parížskeho klubu informáciu potvrdili na svojom oficiálnom webe. "Som veľmi šťastný, že som prestúpil do Paríža St. Germain. Odkedy som v Európe, tento klub patrí medzi tie najsúťaživejšie a najambicióznejšie," uviedol bezprostredne po prestupe najdrahší hráč v histórii futbalu.

"S neopísateľnou radosťou a hrdosťou vítame Neymara v Paríži St. Germain. Je to jeden z najlepších hráčov súčasnosti. Jeho mentalita, sila a vodcovstvo z neho robia vynikajúceho futbalistu" povedal pre klubový web prezident PSG Nasser Al-Khelafi.

Španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona vo štvrtok popoludní dostal od zástupcov Brazílčana Neymara sumu 222 milión eur. Najdrahší futbalový prestup v histórii. Neymar sa už rozlúčil s hráčmi Barcelony

Ide o výstupnú klauzulu v zmluve 25-ročného útočníka, ktorá znamená ukončenie spolupráce s katalánskym mužstvom. Znamená to, že Neymarovi už nič nebráni v odchode do francúzskeho tímu Paríž St. Germain, o ktorom sa intenzívne hovorí a píše už dlhší čas. "Klub odovzdá Európskej futbalovej únii (UEFA) detaily tejto finančnej transakcie, aby bolo možné vyhodnotiť prípadné disciplinárne konanie," uvádza sa na webe klubu FC Barcelona.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 VŠETKO ČO MÁM RÁD
22:15 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
23:00 Zabite Bobbyho!
20:45 Let Fénixa
23:05 Letecké katastrofy XV.
00:05 Liga snov VI.
21:00 Skorumpovaní poliši
22:00 Vražedný status
22:55 ŽREBOVANIE
21:50 Kúzlovanie
22:00 Agi Bagi II.
22:15 Malí chrobáčikovia
20:15 Poslední tvář
22:30 Bitva o Moskvu
00:25 Tenkrát v Kalifornii