Spečatené! Neymar podpísal zmluvu s PSG na päť rokov

Spečatené! Neymar podpísal zmluvu s PSG na päť rokov

BARCELONA / Brazílsky futbalista Neymar prestúpil z FC Barcelona do Paríža St. Germain a s francúzskym vicemajstrom podpísal zmluvu do 30. júna 2022.

Predstavitelia parížskeho klubu informáciu potvrdili na svojom oficiálnom webe. "Som veľmi šťastný, že som prestúpil do Paríža St. Germain. Odkedy som v Európe, tento klub patrí medzi tie najsúťaživejšie a najambicióznejšie," uviedol bezprostredne po prestupe najdrahší hráč v histórii futbalu.

"S neopísateľnou radosťou a hrdosťou vítame Neymara v Paríži St. Germain. Je to jeden z najlepších hráčov súčasnosti. Jeho mentalita, sila a vodcovstvo z neho robia vynikajúceho futbalistu" povedal pre klubový web prezident PSG Nasser Al-Khelafi.

Španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona vo štvrtok popoludní dostal od zástupcov Brazílčana Neymara sumu 222 milión eur. Najdrahší futbalový prestup v histórii. Neymar sa už rozlúčil s hráčmi Barcelony

Ide o výstupnú klauzulu v zmluve 25-ročného útočníka, ktorá znamená ukončenie spolupráce s katalánskym mužstvom. Znamená to, že Neymarovi už nič nebráni v odchode do francúzskeho tímu Paríž St. Germain, o ktorom sa intenzívne hovorí a píše už dlhší čas. "Klub odovzdá Európskej futbalovej únii (UEFA) detaily tejto finančnej transakcie, aby bolo možné vyhodnotiť prípadné disciplinárne konanie," uvádza sa na webe klubu FC Barcelona.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 Súdna sieň
09:30 POLICAJTI V AKCII
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles X.
09:45 Motív III.
07:25 Panelák
09:00 Nákupné maniačky
10:25 SLADKÝ ŽIVOT
07:25 George a Martha
07:50 Altair v Hviezdnom kráľovstve
08:05 Wilf - čarodejnícky pes
06:45 Den na zkoušku
08:20 O(d)puštění
09:55 Příběh jedné jízdy