13°
Anastázia
30.4.2024
Víťazstvo pre Real na MS klubov zariadil hetrikom Ronaldo

JOKOHAMA / Hráči španielskeho tímu Real Madrid si po roku 2014 vybojovali druhýkrát v histórii celkové prvenstvo na majstrovstvách sveta klubov pod hlavičkou Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

V dramatickom finálovom stretnutí v japonskej Jokohame v rámci XIII. ročníka prestížneho podujatia zverenci trénera Zinedina Zidana zdolali domáci tím Kašima Antlers 4:2 po predĺžení (2:2, 1:1). Najväčšiu zásluhu na triumfe "bieleho baletu" má hviezdny portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo. "Čerstvý" držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho hráča roka 2016 od francúzskeho časopisu France Football si v stretnutí pripísal hetrik, keď v 60. min vyrovnal na 2:2 a v predĺžení dvoma presnými zásahmi definitívne spečatil víťazstvo Realu.

Japonský šampión si však zaslúži absolutórium: na vedúci úspech hráča úradujúceho víťaza európskej Ligy majstrov - francúzskeho útočníka Karima Benzemu - odpovedal Gaku Šibasaki dvoma gólmi v 44. a 52. min. Potom však prišiel spomenutý obrat, o ktorý sa postaral 31-ročný Cristiano Ronaldo. Real Madrid triumfom nad Kašimou Antlers posunul ďalej nový klubový rekord, keď neprehral ani v 37. súťažnom stretnutí v rade. Pred týždňom v sobotu prekonal ligovým víťazstvom v španielskej La Lige nad Deportivom La Coruňa (3:2) sériu 34 zápasov bez prehry, ktorý futbalisti kráľovského veľkoklubu predviedli ešte v sezóne 1988/1989 - vtedy ich trénoval Holanďan Leo Beenhakker.

Konečné tretie miesto na MS klubov 2016 si vybojovali futbalisti kolumbijského Atlética Nacional Medellín: v skoršom nedeľňajšom zápase o bronz zvíťazili 4:3 v rozstrele z 11 m nad mexickým tímom Club América México City. Nevypomstilo sa im, že v riadnom hracom čase premrhali náskok 2:0 a duel sa skončil 2:2. Penaltová lotéria sa konala hneď po 90 minútach, nepredlžovalo sa.

XIII. majstrovstvá sveta futbalových klubov - Japonsko - Finále:

Real Madrid (Šp.) - Kašima Antlers (Jap.) 4:2 po predĺžení (2:2, 1:1) - Real Madrid sa stal víťazom MS klubov 2016

Góly: 60., 98. a 104. Cristiano Ronaldo (prvý z pok. kopu), 9. Benzema - 44. a 52. Šibasaki, ŽK: 55. Sergio Ramos, 100. Casemiro, 102. Carvajal - 58. Šuto Jamamoto, 93. Fabrício, rozhodovali: Janny Sikazwe (Zambia) - Marwa Range (Keňa), Jerson Dos Santos (Angola)

Real Madrid: K. Navas - Carvajal, Varane, Sergio Ramos (108. Nacho), Marcelo – Modrič (106. Kovačič), Casemiro, Kroos – Lucas Vázquez (81. Isco), Benzema, Cristiano Ronaldo (112. Álvaro Morata)
Kašima Antlers: Sogahate - Niši, Ueda, Šodži, Šuto Jamamoto - Endo (102. Jukitoši Ito), Nagaki (114. Akasaki), Ogasawara (68. Fabrício), Šibasaki - Kanazaki, Šoma Doi (88. Juma Suzuki)