Polojasno
27°
Bratislava
Anabela
20.8.2026
Neymar s pokutou 45 miliónov eur za daňové podvody
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Futbal

Neymar s pokutou 45 miliónov eur za daňové podvody

BARCELONA / Útočník španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Neymar musí brazílskej štátnej pokladnici zaplatiť pokutu vo výške 45 miliónov eur.

Neymar vs Real Madrid

Zdroj: sita, Neymar vs Real Madrid

Podľa denníka Folha de Sao Paulo súd uznal Neymara vinným zo spáchania daňových únikov a rôznych podvodov. Trest nie je konečný, hviezdy kanonier sa môže voči verdiktu odvolať.

V rozhodnutí súdu sa uvádza, že Neymar použil svoje spoločnosti, aby sa vyhol zaplateniu dane z príjmov, ktoré mu plynuli zo zmlúv v kluboch FC Santos a FC Barcelona, ako aj zo sponzorských kontraktov s firmou Nike v rokoch 2012 - 2014. Vyšetrovatelia objavili falošné zmluvy, pomocou ktorých chcel Neymar docieliť zaplatenie nižších daní. "Audit v troch spoločnostiach odhalil, že Neymar a jeho rodičia vystupujúci ako obchodní partneri vykonávali mnohé podvodné praktiky," vyhlásila audítorka Develly Claudia Montesová.

Zdielať na

Súvisiace články