15°
Hermína
6.5.2024
Manchester United prehral v Eindhovene, hetrik Ronalda

EINDHOVEN / Utorkovými ôsmimi zápasmi odštartovala skupinová fáza Ligy majstrov 2015/2016 a hneď sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita.

Hráči Manchestru United prehrali v Eindhovene s miestnym PSV 1:2 napriek náskoku. Do vedenia poslal "červených diablov" v 41. min ešte donedávna hráč holandského klubu Memphis Depay, keď si pekne nabehol na prihrávku Daleyho Blinda. V závere prvého dejstva vyrovnal Mexičan Héctor Moreno, ktorý v 24. min nešetrne poslal k zemi ľavého beka United Luka Shawa a pravdepodobne mu zlomil holennú aj lýtkovú hosť na pravej nohe. Po zmene strán zavŕšil obrat Luciano Narsingh.

V šlágri utorkového programu úradujúci taliansky majster a finalista LM z vlaňajšej sezóny Juventus Turín zvíťazil na ihrisku anglického vicešampióna Manchestru City 2:1. Domácich poslal do vedenia v 57. min vlastným gólom Giorgio Chiellini, o trinásť minút však upravil na 1:1 Mario Mandžukič a desať minút pred koncom strhol vedenie na stranu turínskeho tímu Álvaro Morata.

Hráči FC Sevilla kopali v zápase s Borussiou Mönchengladbach v priebehu dvadsiatich minút tri pokutové kopy, dokázali z toho vyťažiť dva góly a celkové víťazstvo 3:0. Jediný gól z hry dal Jevgen Konopľanka v 84. min. Dve penalty premenil aj Cristiano Ronaldo z Realu Madrid v súboji proti Šachtaru Doneck, "biely balet" vyhral nad oslabeným súperom 4:0, no prišiel o zraneného Garetha Bala. Ronaldo v zápase napokon dosiahol hetrik, skóre duelu otvoril v 30. min Karim Benzema.

Debut v hlavnej súťaži nevyšiel kazašskej Astane, ktorá prehrala v Lisabone s Benficou 0:2 po góloch Nicolása Gaitána a Konstantinosa Mitroglua z druhého polčasu.

Súhrn výsledkov zápasov 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2015/2016:

A-skupina:

Paríž St. Germain (Fr.) - Malmö FF (Švéd.) 2:0
(1:0)
Góly: 4. Di María, 61. Cavani, ŽK: 66. Verratti, 71. David Luiz - 57. Adu, 64. Bengtsson, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Real Madrid (Šp.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 4:0 (1:0)
Góly: 55., 63. a 81. C. Ronaldo (prvé dva z pok. kopu), 30. Benzema, ŽK: 32. Stepanenko, 54. Srna, 75. Kučer, 80. Malyšov (všetci Šachtar), ČK: 50. Stepanenko (Šachtar) po druhej ŽK, rozhodoval: Ivan Bebek (Chor.)

B-skupina:

VfL Wolfsburg (Nem.) - CSKA Moskva (Rus.) 1:0 (1:0)
Gól: 40. Draxler, bez kariet, rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

PSV Eindhoven (Hol.) - Manchester United (Angl.) 2:1 (1:1)
Góly: 45.+ H. Moreno, 57. Narsingh - 41. Depay, ŽK: 55. Arias, 60. H. Moreno, 71. Bruma - 67. Smalling, rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.)

C-skupina:

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Atlético Madrid (Šp.) 0:2
(0:2)
Góly: 18. a 25. A. Griezmann, ŽK: 64. Burak Yilmaz, 73. Yasin Öztekin - 64. Gabi, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Benfica Lisabon (Portug.) - FK Astana (Kaz.) 2:0 (0:0)
Góly: 51. Gaitán, 62. Mitroglu, ŽK: 40. Samaris, 45.+ Guedes, 83. Jardel - 21. Ančič, 24. Džolčijev, 78. Žukov, rozhodoval: Tasos Sidiropulos (Gréc.)

D-skupina:

Manchester City (Angl.) - Juventus Turín (Tal.) 1:2
(0:0)
Góly: 57. Chiellini (vlastný) - 70. Mandžukič, 81. Morata, bez kariet, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

FC Sevilla (Šp.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) 3:0 (0:0)
Góly: 47. Gameiro (z pok. kopu), 66. Banega (z pok. kopu), 84. Konopľanka, ŽK: 78. J. A. Reyes, 89. N'Zonzi - 49. Brouwers, 49. Sommer, 52. Stindl, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)