14°
28.3.2024
Slovan kráča k obhajobe double, vo finále vyzve Košice

BRATISLAVA/KOŠICE / Futbalisti MFK Košice sa v utorok stali druhými finalistami slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2013/2014. Vo finále budú čeliť obhajcovi trofeje ŠK Slovan Bratislava.

Po minulotýždňovom víťazstve v Senici 3:1 zdolali "belasí" v utorkovom odvetnom semifinálovom dueli na Pasienkoch svojho súpera zo Záhoria hladko 3:0. Slovan sa v rozhodujúcom súboji o cennú trofej stretne s úspešnejším z dvojice MFK Košice - MFK Ružomberok (prvý duel 0:0), v Čermeli je začiatok utorkovej odvety na programe od 16.30 h.

Finále Slovnaft Cupu sa uskutoční 1. mája na trávniku v Myjave

Favorizovaný Slovan rozhodol definitívne o postupe už v prvom polčase odvety. Vo 4. min namieril presne spoza šestnástky Halenár, tesne pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku sa po pokuse L. Peltiera dostala odrazená lopta ku Gorositovi a argentínsky stopér už zblízka nemal problém prekonať Šullu - 2:0. Po zmene strán mali oba tímy možnosti na zmenu skóre, domáci Vrablec ani hosťujúci Ferenčík sa však nepresadili. Podarilo sa to iba srbskému stredopoliarovi bratislavského mužstva Milinkovičovi, ktorý v 75. min strelou do vzdialenejšieho rohu senickej bránky stanovil výsledok. Odvetný semifinálový duel sa začal na Pasienkoch už o 13.00 h. Dôvodom tohto skoršieho výkopu bola realizácia projektu "Poď na futbal", v rámci ktorého Slovan pozval na štadión stovky detí z bratislavských základných a stredných škôl.

Futbal - Slovnaft Cup 2013/2014 - semifinále - odveta:

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 3:0 (2:0) - prvý zápas: 3:1, do finále Slovnaft Cupu 2013/2014 postúpil Slovan Bratislava
Góly: 4. Halenár, 44. Gorosito, 75. Milinkovič, ŽK: 26. Vrablec, 58. Milinkovič, 61. Bagi - 21. Cristovam, 71. L. Opiela, rozhodovali: Samotný - Benko, Vorel, 3565 divákov

Slovan: D. Perniš - Bagayoko, Niňaj, Gorosito (60. D. Hudák), Vrablec - Grendel, Bagi - K. Mészáros, Halenár (73. L. Gašparovič), Milinkovič - L. Peltier (46. R. Matejka)
Senica: Šulla - Cristovam (66: M. Jirásek), P. Pavlík, Slinkin, R. Mazáň - Hiago, L. Opiela, Ventúra, Kalabiška (46. Ferenčík) - Piroska (46. Sebastián Sosa) - Kosorin

Zverenci českého trénera Radoslava Látala v odvetnom súboji v Čermeli triumfovali nad MFK Ružomberok 4:1 a keďže minulotýždňový prvý duel pod Čebraťom sa skončil bezgólovou remízou, góly Oumara Diabyho v 57. min, Petra Bašistu v 78. min a dva presné zásahy Jána Nováka v rozpätí jedenástich minút posunuli do finále Košice. Tie však museli zvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúci stav, keďže Ružomberok sa v 55. min zásluhou Andreja Lovása ujal vedenia.

Sprievodnou zaujímavosťou utorkového merania síl je fakt, že brankár Košičanov Darko Tofiloski inkasoval gól po celkovo 706 minútach. Macedónsky gólman si predtým udržal sedemkrát čisté konto (šesť duelov v lige a jeden v domácej pohárovej súťaži). Naposledy vyberal loptu zo siete vlani v novembri.

MFK Košice - MFK Ružomberok 4:1 (0:0) - prvý zápas: 0:0, do finále postúpili Košice
Góly: 73. a 84. J. Novák, 57. O. Diaby, 78. Bašista - 55. A. Lovás, ŽK: 78. Pačinda (Košice), rozhodovali: Vlk - Lieskovský, Roszbeck, 2080 divákov

Košice: Tofiloski - Ostojič, Kavka (24. Pačinda, 86. L. Urban), Bašista, Sekulič - Korijkov, Šinglár - Viazanko, Bukata (64. Haskič), O. Diaby - J. Novák
Ružomberok: P. Kováč - Nosek, D. Kružliak, Adamovič, P. Maslo - R. Bartoš (65. Szöke), M. Nagy (79. Ivan Kotora) - A. Lovás (85. Serečin), Ďubek, Zreľák - Tawamba