11°
19.4.2024
Štvorgólový Suárez zničil Norwich, výbuch Manchestru s Evertonom

LIVERPOOL / V zápase 14. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil FC Liverpool so slovenským stopérom Martinom Škrtelom v základnej zostave nad Norwichom City vysoko 5:1.

Čistý hetrik dosiahol už v prvom polčase v rozmedzí 15.-35. minúty uruguajský bombardér Luis Suarez, ktorý po zmene strán pridal aj štvrtý gól a prežil famózny večer. Hostia síce znížili na 1:4, no posledné slovo aj tak patrilo "The Reds", Sterling spečatil na 5:1 po prihrávke nezastaviteľného Suareza.

Vedúci tím tabuľky Arsenal Londýn taktiež nezaváhal a doma si poradil s Hullom City 2:0. Skóre otvoril už v 2. minúte dánsky útočník Nicklas Bendtner, tri minúty po zmene strán zvýšil náskok "kanonierov" Mesut Özil. Tím Arsena Wengera si v tabuľke udržal štvorbodový náskok pred Chelsea, ktorá zvíťazila 4:3 v Sunderlande.

Úradujúci majster Manchester United prehral na Old Trafforde s Evertonom 0:1 a patrí mu až 8. priečka v tabuľke. Pikantný náboj mal duel pre domáceho kouča Davida Moyesa, ktorý ešte vlani viedol Everton a tak mu jeho bývalí zverenci pripravili trpký večer.

AFC Sunderland - FC Chelsea 3:4 (1:2)
Góly: 14. Altidore, 50. O´Shea, 86. Bardsley - 36. a 62. Hazard, 17. Lampard, 84. Bardsley (vlastný gól)

West Bromwich Albion - Manchester City 2:3 (0:2)
Góly: 85. Pantilimon (vl.), 90.+ Anichebe - 24. a 74. Y. Touré (druhý z pok. kopu), 9. Agüero