Pred DK SFZ sa dostavil len Hodúr (33)! Domov odchádza spokojnejší

Pred DK SFZ sa dostavil len Hodúr (33)! Domov odchádza spokojnejší

BRATISLAVA / V súvislosti s vypočúvaním v korupčnej afére sa z predvolaných osôb dostavil vo štvrtok pred Disciplinárnu komisiu Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) len Ivan Hodúr. Stredopoliar s reprezentačnými skúsenosťami odišiel z Bratislavy spokojnejší, ale záverečný ortieľ ho ešte len čaká.

Polícia obvinila z podplácania bývalých hráčov Ivana Žigu, Róberta Ráka a Mariána Dirnbacha. Z prijímania úplatku sú okrem Hodúra obvinení dunajskostredskí futbalisti Michal Dian, Tomáš Huber a Marek Božoň.

Sprostredkovatelia úplatkov mali ovplyvňovať zápasy aj v Českej republike. Podľa doterajšieho dokumentovania svojou činnosťou ovplyvnili najmenej 19 futbalových zápasov.

Jediný našiel odvahu

"Hovorili sme o tom, čo sa stalo. Dostal som veľa otázok, ale nemôžem sa k tomu podrobnejšie vyjadrovať. Boli aj otázky na konkrétne zápasy, ale k tomu sa tiež nebudem bližšie vyjadrovať," povedal vo štvrtok pred zástupcami médií Hodúr, ktorý prišiel sám na disciplinárku.

"Ja som chcel prísť a preto som aj prišiel. Uvidíme, ako to dopadne. Ortieľ ešte len padne. Neviem, ja sa zatiaľ nechcem k tomu vyjadrovať. Je to všetko rozbehnuté, prebieha vyšetrovanie, takže uvidíme, ako to dopadne."

Tridsaťtriročný Hodúr počas aktívnej kariéry pôsobil v kluboch FC Nitra, Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, MFK Ružomberok, Zaglebie Lubin a naposledy v DAC Dunajskej Strede.

Futbalom by sa však rád živil ďalej. "Odľahlo mi. Prišiel som sem na disciplinárku. Bol som tu asi jediný, ale idem domov taký spokojnejší," povedal Hodúr, ktorý sa už vyrovnal s tlakom médií a okolia. "Už ani necítim veľký tlak. Už to trochu prešlo, aj keď ma mrzí, že nemôžem hrať teraz zápasy. Uvidíme, ako to dopadne," dodal Hodúr, ktorý sa k svojej futbalovej budúcnosti nechcel vyjadriť.

Zaisťovacia policajná akcia prebehla aj v Česku

Aj na Slovensku 11. septembra. Policajti zadržali 18 ľudí, z toho šesť v SR, ostatných v ČR. Pri domových prehliadkach zaistili 49.000 eur v hotovosti a techniku na mobilnú komunikáciu. Obvineným z podplácania hrozí väzenie na dva až päť rokov, obvineným z prijímania úplatku tri až osem rokov za mrežami.

Na Slovensku ide o prvý odhalený prípad korupcie, ktorý mala spáchať organizovaná skupina. Na vrchole pyramídy podľa polície stojí osoba, ktorá sa nachádza v Ázii a online uzatvárala stávky na zmanipulované futbalové zápasy.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: SITA

Zdroj: TASR/TV JOJ

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 MISS SLOVENSKO 2020
22:40 Vykoľajená
01:15 Štvanec
20:25 Osamelý jazdec
23:30 Posledný dom naľavo
01:45 Bez druhej šance
21:55 NAJHĽADANEJŠÍ
22:50 Dr. LUDSKY
23:55 Ako som prežil
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
20:15 Kincsem
22:25 Suburbicon: Temné předměstí
00:00 Strážce spravedlnosti II.