17°
Svetozár
16.5.2024
Highlight: Pod Zoborom šesť gólov, duel bez víťaza

NITRA / V úvodnom zápase 4.kola futbalovej CL videli diváci v Nitre šesť gólov, Nitra remizovala s Ružomberkom 3:3.

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 4. kolo:

FC Nitra - MFK Ružomberok 3:3 (1:2)

Góly: 33. a 62. Cléber (druhý z pok. kopu) - 27. Lačný, 45. Tawamba, 90. Mičic (vlastný), ŽK: 17. Boszorád, 36. Cléber, 58. H. Benčík - 62. Adamovič, 64. Ďubek, rozhodovali: Kružliak - Balko, T. Somoláni, divákov

Nitra: M. Chudý - Boszorád, Kaspřák, M. Kolmokov, Mičic - V. Gajdoš, Šimončič - Šmehyl (87. A. Ševčík), Turčák (90. Paukner), Cléber (81. E. Le Giang) - H. Benčík
Ružomberok: M. Nikolič - P. Maslo, Greššák, G. Adamovič, Janec (86. L. Lupták) - Zošák, Martin Nagy - Ďubek, Tawamba, Lačný (69. Almaský) - Zreľák (78. Serečin)

V úvodných minútach mali viac z hry domáci a od začiatku zápasu sa snažili o ofenzívnu hru. Do veľkej šance sa však nevedeli
dostať a postupne preberal iniciatívu Ružomberok. Brankár Nitry Chudý najskôr vyriešil niekoľko jednoduchších situácií, no v 27. min inkasoval. Miloš Lačný si v rýchlosti spracoval výbornú prihrávku za obranu Nitry a rutinérsky prekonal Chudého. Sklamanie domácich divákov však dlho netrvalo. V 33. min sa lopta po osi Gajdoš - Boszorád dostala ku Cléberovi, ktorý zblízka dorazil loptu do ružomberskej bránky - 1:1. V 38. min vystrelil z ostrého uhla Ďubek, Chudý stihol loptu vytlačiť mimo priestoru bránky. Ružomberčania však ešte do prestávky stihli získať späť stratené vedenie. Maslo poslal loptu do priestoru pred bránku a Tawamba ju stihol poslať za chrbát strážcu domácej svätyne.

Desať minút po zmene strán mala Nitra veľkú šancu na vyrovnanie. Cléber si narazil loptu s Benčíkom, ale zoči-voči Nikoličovi neuspel. Následnú dorážku poslal v nádejnej pozícii vedľa bránky Šmehyl. Domáci pridali na ofenzívnej aktivite a odmenou im bolo vyrovnanie. V 62. min fauloval Adamovič v pokutovom území Boszoráda a Cléber nariadenú jedenástku premenil - 2:2. Rozbehnutí Nitrania mohli v 66. min pridať aj tretí zásah, Benčík však zblízka netrafil bránku. V 70. min aktívny Cléber prihral do šestnástky, Benčík efektne prepustil loptu Turčákovi, ktorý tvrdou strelou prestrelil Nikoliča - 3:2. Najmä v druhom polčase sa hral pod Zoborom atraktívny futbal. Domáci tretím zásahom zaskočili súpera a do konca zápasu ho nepustili do tlaku. Napriek tomu sa však Ružomberčania dočkali vyrovnania. V nadstavenom čase si Mičic hlavičkou zrazil do bránky center hostí, čím stanovil konečný výsledok na 3:3.