26°
Bernard
20.5.2024
Gól brankára v 95. minúte! Šalel on aj komentátor

ARUBA / Tak to už áno! Streliť gól v piatej minúte nadstaveného času, to vo futbale vždy poteší. No keď ho navyše strelí brankár a udrží ním svoje mužstvo v boji o majstrovský titul, tak potom je to hotové šialenstvo.

Aj v Arube, ostrove v Malých Antilách, ktorý leží 29 kilometrov od pobrežia Venezuely. V zápase tamojšej najvyššej súťaže už plynul nadstavený čas a hosťujúce mužstvo National viedlo na trávniku Britannie 2:1. Domáci futbalisti však potrebovali stoj čo stoj vyrovnať. Zisk bodu by im totiž zabezpečil, že sa ešte udržia v hre o titul.

Ešteže dostal druhú šancu...

A tak stavili všetko na jednu kartu. Pri priamom kope od polovice ihriska vbehol do šestnástky súpera aj brankár Kendrick Dania. Ten síce najprv dlhú loptu, ktorá smerovala naňho, spracoval veľmi zle, no jeho spoluhráči ju vrátili do ohňa a doputovala k nemu ešte raz. A on ju v začínajúcej sa 95. minúte v sklze poslal do súperovej siete! Jeho obrovskú radosť sprevádzali priam šialené pohyby. A ani komentátori sa nenechali zahanbiť...

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.