Balotelliho odkaz: "Vo finále chcem dať štyri góly"

Jednoznačným hrdinom štvrtkového druhého semifinále na XIV. majstrovstvách Európy vo futbale medzi Nemeckom a Talianskom (1:2) bol útočník "azúrovej squadry" Mario Balotelli.

Bol to práve výstredný zakončovateľ Manchestru City, ktorý dvoma gólmi v prvom polčase rozhodol o tom, že Nemci neuspejú s Talianmi ani v ôsmom dueli na veľkom podujatí. Doterajšia bilancia vyznieva jednoznačne v prospech mužstva z Apeninského polostrova, ktoré štyrikrát zvíťazilo a v štyroch prípadoch sa zrodil nerozhodný výsledok.

Enfant terrible talianskeho futbalu konečne na šampionáte potvrdil, že chýry o jeho kanonierskych schopnostiach nie sú len nejaké prázdne reči. Pri oboch semifinálových góloch sa zachoval ako pravý "snajper" a nedal nemeckému gólmanovi Manuelovi Neuerovi žiadnu šancu. V nadstavenom čase síce znížil z penalty Mesut Özil, ale vo finále proti Španielom nastúpia zverenci Cesareho Prandelliho, ktorí sa na celom šampionáte prezentujú prekvapujúco stabilnou výkonnosťou. "Moja matka sledovala zápas priamo na tribúne vo Varšave, otec ho videl v televízii. Dal som dva góly priamo pred očami mojej matky a pred otcom, ktorý príde na finále do Kyjeva, chcem dať štyri," ukázal svoj hlad po futbale 21-ročný Balotelli, ktorý má ghanské korene.

"Najkrajšie bolo, keď som po zápase objal mamu," doplnil jeden z piatich trojgólových strelcov turnaja. "Balotelli bol fantastický, tak ako celý tím. Mario sa dostal do formy, akú od neho všetci očakávame. Je v pohode, darí sa mu, predviedol naozaj úžasný výkon," zložil poklonu svojmu zverencovi i mužstvu Prandelli.

Finále ME 2012 sa uskutoční v nedeľu 1. júla na Olympijskom štadióne v ukrajinskom Kyjeve s úvodným výkopom o 20.45 h SELČ a všetci futbaloví odborníci predpokladali, že súperom Španielska v ňom bude Nemecko. "Nationalelf" však zatienil skvelý kolektívny výkon Talianska na čele s režisérom Andreom Pirlom a smrtonosným Balotellim. Taliansko potvrdilo to, o čom sa od začiatku ME 2012 len šuškalo, "squadra" je späť vo vrcholnej forme a môže získať druhý kontinentálny titul, prvý od roku 1968.

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Prestreté
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 Policajti v akcii
06:00 Prvé oddelenie II.
06:25 Prvé oddelenie II.
05:05 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:05 Rin Tin Tin
07:45 Nádech pro lásku
09:50 Góóól! III.