Vlhová s prvým víťazstvom v sezóne. S dvojstotinovým náskokom ovládla paralelný slalom

15.12.2019 14:14 Noviny.sk Šport

Vlhová s prvým víťazstvom v sezóne. S dvojstotinovým náskokom ovládla paralelný slalom

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Slovenská zjazdárka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v tejto sezóne Svetového pohára, keď triumfovala v paralelnom slalome vo švajčiarskom St. Moritzi. Počas celého súťažného dňa nenašla premožiteľku a pripísala si jubilejné 10. víťazstvo vo Svetovom pohári.

Vo finále zdolala Švédku Annu Swennovú Larssonovú o 0,02 sekundy. Rodáčka z Liptovského Mikuláša nadviazala na úspech z 1. januára 2019, keď ovládla paralelný slalom v nórskom Osle.Po víťazstve v dopoludňajšej kvalifikácii začala Petra Vlhová hlavnú súťaž súbojom s holandskou pretekárkou Adrianou Jelinkovou. V dvoch jazdách súperku deklasovala, keď zvíťazila s náskokom 1,48 sekundy. Naopak, domácich fanúšikov zarmútila Wendy Holdenerová, ktorá nečakane skončila po prehre s Taliankou Martou Bassinovou. Solídny výkon predviedla aj Slovenka reprezentujúca Česko Martina Dubovská, ale na Švédku Annu Swennovú Larssonovú stratila 35 stotín.


Od osemfinálovej časti rozhodovala o postupujúcej pretekárke už iba jedna jazda. Petra Vlhová si zabezpečila štvrťfinálovú miestenku víťazstvom nad Nórkou Kristin Lysdahlovou, ktorej v cieli namerali o 52 stotín horší čas. Dvadsaťštyriročná pretekárka pokračovala ďalej vo výborných výkonoch. Kanaďanka Laurence St. Germainová síce vzdorovala favorizovanej súperke, ale v druhej časti trate zaostala za Liptáčkou o tri desatiny sekundy.

V semifinále stavila na absolútne riziko Slovinka Meta Hrovatová a ešte v polovici trate bola pred trojnásobnou medailistkou z tohtoročných majstrovstiev sveta. Rodáčka z Kranjskej Gory sa však nevyvarovala veľkej chyby, zaostala o 0,39 s a napokon neuspela ani v súboji o tretie miesto, kde bola nad jej sily Rakúšanka Franziska Gritschová. Finále bolo v znamení súboja Petra Vlhová - Anna Swennová Larssonová. Bol nesmierne dramatický, ale napokon dosiahla Slovenka o dve stotinky lepší čas.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - St. Moritz (Švaj.) - paralelný slalom - nedeľa:

Jednotlivé súboje slovenskej reprezentanky:
Šesťnásťfinále: Petra Vlhová (SR) - Adriana Jelinková (Hol.) +1,48 s
Osemfinále: Petra Vlhová (SR) - Kristin Lysdahlová (Nór.) +0,52 s
Štvrťfinále: Petra Vlhová (SR) - Laurence St. Germainová (Kan.) +0,30 s
Semifinále: Petra Vlhová (SR) - Meta Hrovatová (Slovin.) +0,39 s
Finále: Petra Vlhová (SR) - Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +0,02 s

Zdroj: noviny.sk/sita

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:35 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VII.
05:55 Prvé oddelenie II.
06:20 TIPOS INFO
06:25 Dovidenia, stará mama!
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Okruh
07:45 Lord of the Dance
09:30 Skoro dospělá