Hantuchová za hodinu zarobila takmer 8 000 dolárov
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Na turnaji WTA Mercury Insurance Open v kalifornskom Carlsbade mala Hantuchová v 1. kole voľno. V druhom sa zdržala na kurte hodinku a zarobila takmer 8 tisíc dolárov.
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry (v 1. kole mala voľno) na turnaji WTA Mercury Insurance Open v kalifornskom Carlsbade (Premier, dotácia 721 000 USD, tvrdý povrch Decoturf vonku) nad Češkou Barborou Záhlavovou-Strýcovou 6:1, 6:3 za 68 minút.
Bývalá päťka svetového rebríčka WTA Hantuchová v úvodnom sete brejkla svoju súperku v druhej i šiestej hre a poľahky ho vyhrala 6:1. Druhé dejstvo začala lepšie Záhlavová-Strýcová, ktorá sa ujala vedenia 3:0, ale potom prišla šesťgemová šnúra ôsmej nasadenej Slovenky, ktorá otočila na 6:3.
Dvadsaťosemročná Hantuchová má už istotu 60 bodov do rebríčka a šeku na 7850 dolárov. Jej osemifinálovou súperkou bude Ťie Čeng z Číny, ktorá vyradila turnajovú deviatku, Talianku Robertu Vinciovú 6:4, 6:2.
Dvojhra - 2. kolo: