Jasno
17°
Bratislava
Móric
22.9.2025
Cibulková v mixe stop, Hantuchová v debli do 2.kola
Zdielať na

Cibulková v mixe stop, Hantuchová v debli do 2.kola

Hantuchová na US Open

Zdroj: SITA

Držiteľka kompletnej zbierky trofejí z úrovne "veľkej štvorky" v miešanej štvorhre Hantuchová a niekdajšia líderka oboch svetových rebríčkov WTA Tour, domáca veteránka Lindsay Davenportová, zvíťazili vo štvrtkovom zápase v 1. kole nad tiež nenasadenými Ukrajinkami Mariou Korytcevovou a Tatianou Perebijnisovou 6:2, 7:6 (1), hoci v druhej časti prehrávali 2:4. V boji o postup do osemfinálového 3. kola deblovej súťaže si Hantuchová a Davenportová zmerajú sily s trinástkami žrebu, Ruskami Jelenou Vesninovou a Verou Zvonarevovou.

Štvorhra žien - 1. kolo:
Lindsay Davenportová, Daniela Hantuchová (USA/SR) - Maria Korytcevová, Tatiana Perebijnisová (Ukr.) 6:2, 7:6 (1) 

Cibulkovej prehra v 1. kole miešanej štvorhry
Květa Peschkeová, Pavel Vízner (6-ČR) - Dominika Cibulková, Jürgen Melzer (SR/Rak.) 6:4, 2:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)

Slovenská tenistka Dominika Cibulková a Rakúšan Jürgen Melzer prehrali vo štvrtkovom stretnutí v 1. kole miešanej štvorhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku so šiestymi nasadenými, Čechmi Květou Peschkeovou a Pavlom Víznerom, 4:6, 6:2, 6:10 (zápasový tajbrejk).
Po prvý raz spoločne hrajúci pár znížil v rozuzlení proti deblovým špecialistom, semifinalistom z Roland Garros 2008, z 3:7 na 6:7, ale odvtedy už nezískal ani bod. Pre Cibulkovú, ktorá predtým vo štvrtok hladko postúpila do 3. kola singlovej súťaže (Melzer takisto medzi mužmi), išlo o druhé vystúpenie v kariére v mixe. Na spomenutom parížskom Roland Garros 2008 sa s Francúzom Gaelom Monfilsom dostali do osemfinálového 2. kola.

Miešaná štvorhra - 1. kolo:
Květa Peschkeová, Pavel Vízner (6-ČR) - Dominika Cibulková, Jürgen Melzer (SR/Rak.) 6:4, 2:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)