Tenisti ponúkli Čechom po hokejovom zápase chladenú desiatku

Tenisti ponúkli Čechom po hokejovom zápase chladenú desiatku

POPRAD / Tenisová sezóna na Slovensku a Česku sa tradične končí až v decembri, a to na ľade a s hokejkami, pukom a dobrou náladou.

Tradičný hokejový zápas tenisových profíkov zo Slovenska a Česka sa tentoraz konal v Poprade a skončil sa vysokým víťazstvom domáceho tímu 10:3. Hviezdami súboja boli bratia Dominik a Dávid Šprochovci, ktorí strelili po 3 góly slovenského družstva. Na ľade sa s nimi dokonca predstavil aj ich otec Ondrej. Dva góly pridal Karol Beck a po jednom Ladislav Simon a tiež organizátor Branislav Stankovič.

V slovenskom drese sa predstavila aj takmer kompletná daviscupová reprezentácia. Chýbal iba Martin Kližan, Lukáš Lacko bol aspoň na striedačke oblečený v drese rovnako ako Norbert Gombos. "Keď som mal 8-9 rokov, musel som si vybrať, či sa budem venovať hokeju alebo tenisu. Zvíťazil tenis, potom som dlho nemal kontakt s hokejom. V posledných siedmich - ôsmich rokoch však hráme v zime vždy nejaké zápasy. Teraz som však v plnej kondičnej príprave na budúcu sezónu, preto som nenastúpil, iba si sem odskočil aj s rodinou," uviedol Lukáš Lacko.

"Výsledok je dobrý, aspoň im to môžeme na večernej oslave spočítať," zasmial sa jeden z iniciátorov tenisových súbojov na ľade a dlhoročný kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř st.. "Myslím si, že sme ani nemuseli tak vysoko zvíťaziť. Na začiatku sme si však urobili náskok a potom sa nám už dobre hralo. Nasadenie sme mali veľké. Nechceli sme ich podceniť, lebo prišli v silnej zostave. Najpríjemnejšie na tom celom je to, že sa vieme stále takto stretnúť a pridávajú sa k nám aj chlapci zo súčasného daviscupového tímu, ktorí aspoň trochu vedia korčuľovať," komentoval Miloslav Mečíř st. "Prišli sme sa pobaviť s chlapcami, s ktorými sme hrávali na okruhu 10-15 rokov, a vyskúšať si, či ešte vieme hrať hokej. Nikto sa nezranil, atmosféra bola skvelá, užili sme si to,“ skonštatoval bývalý piaty hráč rebríčka ATP, Čech Jiří Novák. "Výsledok je možno pre nás krutý, ale nedá sa nič robiť. Slováci boli v koncovke lepší. Hráme to už dobrých 20 rokov a nepamätám sa, aby sme niekedy zvíťazili," dodal v dobrej nálade Novák.

Hokejový zápas tenistov - Poprad:
Slovensko - Česko 10:3 (2:1, 3:1, 5:1)
Góly: Dominik Šproch 3, Dávid Šproch 3, Beck 2, Simon, Stankovič - Kurka 2, Vašek

Zdroj: noviny.sk, sita

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 OCHRANCOVIA
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:35 PÁLI VÁM TO
12:40 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
13:40 Hoď svišťom
11:35 Kosti III.
13:30 JAG III.
14:30 Vtierka Castle VI.
11:35 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:25 Oskar v balóne
10:20 Maradona
12:05 Okruh
13:45 Družička v utajení