Oblačno
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2022
Rybáriková menila kurty...nestačilo
Zdielať na
Tenis

Rybáriková menila kurty...nestačilo

LONDÝN / Ak sa tenistovi nedarí, mení rakety. Ale my sa s tým neondieme. Meníme aj dvorce.

Do stredy vrátane odohrali 116 zo 160 naplánovaných dvojhier

Vo dvojhre mužov a žien na tenisovom grandslamovom Wimbledone počas prvých troch dní mali odohrať 160 stretnutí, vinou dažďa z utorka i stredy ich napokon bolo iba 116. V singli mužov na tráve v Londýne v porovnaní s obvyklou porciou chýba v prehľade výsledkov 6 zápasov 1. kola a 14 duelov 2. kola (horná polovica žrebu), u žien 8 súbojov 1. kola a 16 konfrontácií v 2. kole (dolná časť "pavúka"). Organizátori zjavne najmä pod vplyvom nepriazne počasia rozhodli, že vo štvorhre mužov sa v 1. kole bude hrať na dva získané sety namiesto troch.

Rybáriková napokon dohrala už v stredu, lúči sa v 1. kole

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala za 73 minút 3:6, 4:6 s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou v 1. kole dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (27. júna - 10. júla, celková dotácia 28,1 milióna libier, tráva). V utorok za stavu 3:6, 1:2 viedla Rybáriková na príjme 30:15, keď súboj prerušili pre dážď. Dohrali ho napokon nečakane už v stredu večer na Centre Courte, organizátori o tom rozhodli po skončení predchádzajúceho dodatočne vloženého duelu, keď program dňa výrazne narušil dážď.

Bouchardová dala tri esá proti jednému, na dvojchyby to bolo 1:5. Kanaďanka vynikla na "winnery" 26:12, zároveň urobila o jednu nevynútenú chybu menej - 20:21. Premenila 4 zo 7 brejkbalov, Slovenka iba 2 z 10.

"Bolo to fakt zradné. Začali sme na kurte 12, presun na hlavný dvorec bol výnimočnou udalosťou. Bol to bláznivý deň, pre obe však rovnaký. Človek sa s čímsi takým musí vyrovnať a nejako to zvládnuť," citoval Bouchardovú blog podujatia.

Dvadsaťsedemročná piešťanská rodáčka Rybáriková, 94. v renkingu WTA, neodplatila o päť rokov mladšej finalistke medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka 2014 Bouchardovej (48., bola však už aj v Top 5) prehru 4:6, 1:6, ktorú inkasovala v sezóne 2013 v 1. kole na tvrdom povrchu v Pekingu. Bouchardová bude v 2. kole čeliť domácej Johanne Kontovej nasadenej ako šestnástej.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková bola vlani v britskej metropole v 3. kole (podľahla Bieloruske Oľge Govorcovovej), pričom úvodnou miestnou prekážkou prešla až na ôsmy pokus v hlavnej singlovej súťaži. Nadviazala tým na 3. kolá z newyorských US Open 2008 a 2009, na Majors sa ešte neprebila ďalej. Pred desiatimi rokmi si Rybáriková v All England Lawn Tennis and Croquet Clube zahrala proti Dánke Caroline Wozniackej o titul vo dvojhre junioriek.

Dvojhra žien - 1. kolo:

Eugenie Bouchardová (Kan.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:3, 6:4 za 73 minút - v utorok prerušené pre dážď za stavu 6:3, 2:1 a 15:30 pri podaní Bouchardovej

Súvisiace články