Nadal podľahol americkej šampiónke v pokri

MONTE CARLO / Svetová tenisová jednotka Rafael Nadal si pred vstupom do svojho obľúbeného turnaja na antuke v Monte Carle vyskúšal v meste kasín a hier iný druh športovej zábavky.

Španiel vyzval na súboj v charitatívnom stretnutí momentálne najlepšiu svetovú hráčku v pokri Američanku Vanessu Selbstovú. Napriek tomu, že 27-ročný Nadal je v pokri celkom dobrý a vlani v decembri v Prahe vyhral svoj prvý turnaj v tejto atraktívnej kartovej hre, na skúsenejšiu a o dva roky staršiu protívníčku nestačil. Napokon musel uznať svoju prehru.


"Bola to pre mňa veľká česť a zároveň zábava zahrať si proti takej silnej súperke napriek tomu, že som prehral,“ povedal Nadal pre server pokernews.com. Zároveň vysvetlil, že pokru prepadol najmä v období, keď bol pred dvoma rokmi pre zranenie kolena takmer 8 mesiacov bez tenisu. "Mal som vtedy veľa voľného času, tak som hral často poker,“ dodal španielsky ľavák. Jeho premožiteľka Selbstová, ktorá zarobila pokrom počas kariéry vyše 9,5 milióna dolárov, podotkla: "Rafa odohral veľký zápas, ale karty boli nakoniec na mojej strane. Bola to pre mňa pekná skúsenosť a už sa teším, že si niekedy dáme odvetu." Nadalov tréner pokru Alfonso Cardalda poznamenal: "Tento zápas bol pre Rafu po jeho triumfe v Prahe ďalším dôležitým krokom v pokrovej kariére.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:35 Zrodenie Planéty opíc
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
13:50 Rozum v hrsti
15:10 INKOGNITO
16:10 INKOGNITO
14:25 Klamári II.
15:20 Klamári II.
16:10 Áno, šéfe USA II.
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:05 Ruby z dúhy I.
14:40 Jasmíniny slzy
16:30 Red Dog - psí legenda
18:15 Velký draft