Miriama
8.9.2024
Lacko (25) prehral vo štvrťfinále v Tokiu s Raonicom

Zdroj: sita, Lukáš Lacko v akcii

TOKIO / Púť slovenského tenistu Lukáša Lacka na turnaji Rakuten Japan Open Tennis Championships v Tokiu sa skončila vo štvrťfinále.

Slovák, ktorý v Japonsku hral v hlavnej súťaži ako tzv. lucky loser, prehral v piatkovom boji o postup do semifinále s Kanaďanom Milosom Raonicom dvakrát 3:6. Zápas trval 63 minút. Lacko si z Tokia odváža 100 bodov do rebríčka ATP a šek na 32 160 dolárov.

Dvadsaťpäťročný piešťanský rodák odohral s Raonicom vyrovnaný duel. O osude prvého setu rozhodol siedmy gem, v ktorom zobral Kanaďan súperovi podanie. V deviatom potom premenil hneď prvý setbal. V druhom dejstve sa Raonic rýchlo dostal do vedenia 3:0 a náskok už udržal.

Výsledok piatkového stretnutia štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships v japonskom Tokiu (tvrdý povrch Decoturf, dotácia 1 437 800 USD):