Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2022
Roddick (30) Federerovi priamo do tváre: Si sebecký bastard!
Zdielať na
Tenis

Roddick (30) Federerovi priamo do tváre: Si sebecký bastard!

NEW YORK / Už rok len bývalý americký tenista Andy Roddick vmietol inému niekdajšiemu lídrovi svetového rebríčka Rogerovi Federerovi do tváre označenie "sebecký bastard".

Udialo sa to vo vzájomnom dialógu v oblekoch a kreslách pre televíznu stanicu FoxSports. Roddick vyhŕkol toto počastovanie odľahčeným tónom a rival sa spontánne pobavil.

Čoskoro 31-ročný Roddick (nar. 30. augusta 1982 v Omahe) ukončil svoju aktívnu činnosť vlani na US Open. Práve v New Yorku získal v roku 2003 svoj napokon jediný grandslamový titul. Najbližšie k druhému vrcholnému primátu mal na Wimbledone 2009, ale vo svojom už treťom finále na londýnskej tráve prehral s Federerom 14:16 v piatom sete v jednom z najpamätnejších súbojov v histórii bieleho športu.

Roddick pri debate vytiahol spomienku zo zázemia. Vyzdvihol rivalov decentný prístup v šatni All England Clubu po zápase, keď Federer podľa slov Američana rezervovane tlmil bujarosť svojho realizačného tímu, aby ešte viac nejatril zdolaného hráča.

"Tvoja zronenosť zrejme bola výraznejšia ako moja radosť. Považujem za dôležité správať sa k súperom úctivo. Vedel som, ako ťažko ti muselo byť, keď si sa toľko snažil, a predsa nemohol mať všetko," povedal Federer. Vtedy mu hostiteľ interview Roddick skočil do reči: "Ty áno. Sebecký bastard..." Švajčiar vyprskol od smiechu. Tridsaťdvaročný Federer uspel v 21 z 24 vzájomných stretnutí. Roddicka zdolal aj vo finále Wimbledonu 2004 a 2005.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Súvisiace články