21°
Djokovič (25) so 4. titulom v Dubaji, vo finále zdolal Berdycha

Zdroj: sita, Djokovič Dubaj

DUBAJ / Srbský líder svetového rebríčka tenistov Novak Djokovič získal po sezónach 2009 - 2011 svoj štvrtý titul na turnaji ATP World Tour 500 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE (dotácia 1 785 500 USD, tvrdý povrch Decoturf II vonku).

Zverenec Mariána Vajdu zvíťazil v sobotňajšom finále nad Čechom Tomášom Berdychom za 95 minút 7:5, 6:3. Dvadsaťpäťročný Belehradčan má v tejto sezóne zápasovú bilanciu 13:0 a celkovo ťahá sériu 18 úspechov.

Djokovič v prvom sete stratil servis na 2:3, ale zužitkoval svoj ôsmy brejkbal v ôsmej hre - 4:4. V deviatom geme si favorit poradil s troma hrozbami straty podania. Na returne v dvanástom unikol na 40:15 a premenil hneď premiérový setbal. Za stavu 4:3 v druhej časti predviedol Djokovič na príjme obrat z 15:40. Následne sa odpodával aj cez jeden Berdychov brejkbal. Využil druhý mečbal. V bilancii zo vzájomných duelov s 27-ročným rodákom z Valašského Meziříčí zvýšil už na 13:1, dosiahol 11. triumf nad týmto rivalom bez prerušenia. Srb naposledy prehral s Čechom v semifinále Wimbledonu 2010.

"Je veľmi vzrušujúce byť víťazom na konci takéhoto veľkého turnaja. Tomáš je skvelý hráč, porazil Federera v úžasnom zápase. Dnes to bol tesný duel, ktorý mohol dopadnúť v prospech jedného či druhého hráča," povedal Djokovič po víťaznom stretnutí.

Od januára už 4-násobný hrdina melbournských grandslamových Australian Open Djokovič si celkovo pripísal 36. primát vo dvojhre na hlavnej profesionálnej úrovni. Na premožiteľa čaká od 31. októbra 2012, keď v hale Palais Omnisports v Paríži získal proti AmeričanoviSamovi Querreymu prvých 8 gemov, ale napokon mu to nestačilo.

Vo finále štvorhry v Dubaji si Ind Maheš Bhupáthí a Francúz Michael Llodra poradili so švédsko-srbským párom Robert Lindstedt za 102 minút tesne 7:6 (6), 7:6 (6).

Dvojhra - finále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Tomáš Berdych (ČR-3) 7:5, 6:3 za 95 minút

Štvorhra - finále:
Maheš Bhupáthí, Michael Llodra (India/Fr.) - Robert Lindstedt, Nenad Zimonjič (Švéd./Srb.-3) 7:6 (6), 7:6 (6) za 102 minút