Gertrúda
19.5.2024
Mečíř nešťastne vypadol, do 2. kola Slovak Open Lacko, Čapkovič a Mertiňák

Tenisový Slovak Open 2012 každý deň na HUSTE.tv!

Domáci kvalifikant Miloslav Mečíř ml. prehral v utorňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na 13. ročníku medzinárodných otvorených majstrovstiev Slovenska ATP Challenger Tour Slovak Open v NTC v Bratislave (dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch DecoTurf v hale) s bieloruským tenistom Vladimirom Ignatikom za 132 minút tesne 7:5, 4:6, 6:7 (3). Inkasoval 13 es. Odnáša si 5 bodov do rebríčka a 885 eur.

Každý deň sleduj Slovak Open 2012 LIVE na HUSTE.tv!

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Mečíř ml., momentálne 498. v renkingu (najvyššie figuroval na 293. pozícii), bol dlho veľmi efektívny pri likvidovaní brejkbalov 22-ročného 146. hráča svetového rebríčka Igantika, ale napokon neodolal v desiatej hre druhej časti. Súper sa potom presadil na príjme aj v šiestom geme rozhodujúceho dejstva, ale syn kapitána daviscupovej reprezentácie SR odpovedal okamžitým rebrejkom. V tajbrejku Slovák inkasoval minibrejk na 0:2, vvyrovnal však na 2:2. Osudnou sa mu stala až strata servisu na 3:4. Bielorus totiž následne posunul skóre na 6:3 a situáciu už využil. Obaja v tomto dueli premenili po 2 brejkbaly, Mečír ml. na to potreboval 3 pokusy, Ignatik až 11.

Mečíř ml. štartoval na tomto podujatí šiesty raz, v hlavnej súťaži sa objavil druhýkrát. Predvlani sa prebojoval do osemfinále, v ktorom ho prekonal Rus Alexander Kudriavcev. Debutoval už v sezóne 2004.

Dvojhra - 1. kolo: klikni a sleduj v archíve HUSTE.tv

Vladimir Ignatik (Biel.) - Miloslav Mečíř ml. (SR) 5:7, 6:4, 7:6 (3) za 132 minút

Zostávajúci utorňajší program 1. kola dvojhry:
Ričardas Berankis (Litva-6) - Marius Copil (Rum.)

Štvorhra - 1. kolo:
Andre Begemann, Martin Emmrich (Nem.-2) - Lukáš Rosol, Igor Zelenay (ČR/SR) 4:6, 6:3, 12:10 (zápasový tajbrejk) za 73 minút
Philipp Marx, Florin Mergea (Nem./Rum.) - Norbert Gombos, Andrej Martin (SR) 6:0, 7:6 (5) za 64 minút
Tomasz Bednarek, Mateusz Kowalczyk (Poľ.) - Ivan Dodig, Mate Pavič (Chor.-4) 7:6 (5), 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 90 minút