23°
Bernard
20.5.2024
Mertiňák a Sá prehrali v Stuttgarte až vo finále štvorhry

Štvorhra - finále: Jérémy Chardy, Lukasz Kubot (Fr./Poľ.) - Michal Mertiňák, André Sá (SR/Braz.-4) 6:1, 6:3 za 68 minút

Slovenský tenista Michal Mertiňák neuspel ani vo štvrtom tohtoročnom finále štvorhry na hlavnom mužskom okruhu. Tridsaťdvaročný slovenský deblový špecialista v nedeľu s Brazílčanom Andrém Sá prehral vo finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup v Stuttgarte s francúzsko-poľskou dvojicou Jérémy Chardy, Lukasz Kubot za 68 minút 1:6, 3:6. Štvorky deblového pavúka Mertiňák a Sá v prvom sete hneď dvakrát stratili podanie a prehrávali už 0:5. Síce potom znížili na 1:5, ale set napokon prehrali. V druhej časti prerušenej dažďom viedla slovensko-brazílska dvojica 3:2, ale Chardy s Kubotom potom získali štyri hry v rade a sa stali sa víťazmi štvorhry.

"Chardy s Kubotom dnes hrali naozaj vynikajúco, výborne returnovali a my sme boli bez šance. Som však veľmi rád, že sa konečne podarilo potiahnuť víťaznú sériu. Škoda, že to nevyšlo vo finále," povedal pre agentúru SITA Michal Mertiňák.

Mertiňák a Sá si na svoje konto pripísali 150 bodov do príslušného svetového rebríčka a získali spoločný šek na 10 330 eur.

Najbližšie sa slovenský deblista Mertiňák predstaví vo švajčiarskom Gstaade po boku Nemca Franka Mosera. "S Andrém sme chceli štartovať v Hamburgu, ale spolu by sme sa nedostali do hlavnej súťaže. On si tak na toto podujatie našiel iného partnera. Ja som chcel hrať, tak som bral hocikoho. Napokon to vyšlo na Gstaad a nemeckého tenistu Mosera," prezradil pre SITA Mertiňák.

Štvorhra - finále:

Prehľad doterajších titulov Michala Mertiňáka na hlavnom okruhu ATP vo štvorhre (12 triumfov z 20 pokusov vo finále):