Juraj
24.4.2024
Nechutná výmena na Roland Garros! Jeden zvracal, druhý sa zvíjal v kŕčoch

Nebol to žiadny tenisový maratón, napriek tomu predviedli na grandslamovom Roland Garros domáci Richard Gasquet a Bulhar Grigor Dimitrov vyčerpávajúcu výmenu, po ktorej obaja padli od únavy na parížsku antuku.

Na dvorci Suzanne Lenglenovej sa vo štvrtok odohrala tri a pol hodinová bitka týchto dvoch borcov, keď v druhom sete  za stavu 7:5 5:3 a 30:40 Bulhar podával so snahou odvrátiť brejkbal. Loptička preletela ponad sieť 38-krát! Gasquet namiesto víťazného gesta začal zvracať a Dimitrov sa zvíjal v kŕčoch.

"Zvracal som banán, ktorý som jedol pred zápasom. Cítil som sa veľmi zle, ale on bol na tom ešte horšie," povedal po zápase Francúz Richard Gasquet.

Práve v tej chvíli sa na vedľajšom centrálnom dvorci Phillipa Chartriera odohrával najdlhší zápas parížskeho grandslamu medzi Američanom Johnom Isnerom a domácim Paul-Henrym Mathieom (5 hodín a 41 minút). Aj preto sa televízny komentátor Mats Wilander divil, ako mohli Dimitrova chytiť také kŕče po "iba" dvoch hodinách duelu.

V zápase sa nakoniec tešil práve Francúz Gasquet, ktorému táto výmena pomohla k veľkému obratu -  5:7, 7:5, 6:2, 6:3.

Pozrite si celú výmenu na oficiálnych stránkach Roland Garros.