29.3.2024
Filip Polc vyhral mestský zjazd v Bratislave

Zdroj: SITA

BRATISLAVA / Slovenský horský cyklista Filipo Polc v sobotu triumfoval v pretekoch Bratislava City Downhill 2014 v zjazde z hradného kopca na Rudnayovo námestie a stal sa v predstihu celkovým víťazom premiérového ročníka štvordielneho seriálu City Downhill World Tour 2014.

Polc vyhral v brazílskom Santose aj čílskom Val Paraiso. Víťazstvom v Bratislave tak zavŕšil hetrik.

Na druhom mieste skončil Nemec Johannes Fischbach (+0,40 s), tretí skončil Matt Walker z Nového Zélandu (+0,57). Až na štvrtej pozícii klasifikovali minuloročného víťaza bratislavského podujatia Marcela Gutierreza Villegasa. Na ôsmej pozícii skončil ďalší slovenský pretekár Martin Knapec.

"Domáce víťazstvo pred skvelými fanúšikmi je nádherný pocit. Je to ďalší splnený sen," povedal v cieli Filip Polc. Poslednou zastávkou seriálu bude v druhej polovici októbra mexické Taxco.

Bratislava City Downhill 2014 - sobotňajšie výsledky:

1. Filip Polc (SR) 56,42 s, 2. Johannes Fischbach (Nem.) +0,40 s, 3. Matt Walker (N. Zél.) +0,57, 4. Marcelo Gutierrez Villegas (Kol.) +1,15, 5. Andrew Neethling (JAR) +1,57, 6. Tomáš Slavík (ČR) +1,75, ... 8. Martin Knapec (SR) +3,21

Poradie seriálu City Downhill World Tour 2014 v mestskom zjazde horský cyklistov (po 3 zo 4 pretekov):

1. Filip Polc (SR) 75 bodov, 2. Michael Hannah (Aus.) a Marcelo Gutierrez Villegas (Kol.) - obaja po 33, 4. Tomáš Slavík (ČR) 26