26°
Bernard
20.5.2024
Jágrov posledný zápas na olympiáde, Lotyši potrápili Kanadu

SOČI / Reprezentanti USA zvíťazili v stredajšom štvrťfinále olympijského hokejového turnaja v Soči nad Čechmi presvedčivo 5:2 a v piatkovom semifinále nastúpia proti Kanaďanom.

Na skorý presný zásah Van Riemsdyka ešte dokázal odpovedať Hemský, ale favorizovaný zámorský výber do konca prvej tretiny odskočil na rozdiel dvoch gólov. Už na 4:1 zvýšil kapitán Parise v polovici zápasu a v 43. min najproduktívnejší hráč tímu Kessel ešte zvýraznil náskok USA. Potom Hemský druhým presným zásahom iba upravil na konečných 2:5 z pohľadu svojho mužstva.

Štvrťfinále (Šajba aréna):

USA - Česko 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Van Riemsdyk (Kesler, P. Kane), 15. D. Brown (Backes, Suter), 20. Backes (Suter, McDonagh), 30. Parise (Pavelski, Suter), 43. Kessel (Kesler, Shattenkirk) - 5. Hemský, 53. Hemský
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Hokejisti Kanady splnili úlohu favoritov v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí olympijského turnaja v Soči a zdolali Lotyšov 2:1. Zámorský výber sa trápil, napriek streleckej kanonáde favorita držal outsider nerozhodný stav 1:1 až do 53. minúty. Potom obranca "javorového listu" Weber v presilovke vykúpil svoj tím a rozhodol. Lotyšský brankár Gudlevskis čelil 57 strelám súpera. Kanaďania nastúpia v piatkovom semifinále proti Američanom.

Štvrťfinále (Ľadový palác Boľšoj):

Kanada - Lotyšsko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 14. Sharp (R. Nash), 54. Weber (Doughty, Toews) - 16. Darzinš (Kulda, Sprukts)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!