Zabehnúť od Tatier až k Dunaju za 36 hodín? Aj to sa dá!

Zabehnúť od Tatier až k Dunaju za 36 hodín? Aj to sa dá! Zdroj: SHEruns
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ,BRATISLAVA / Trasu dlhú 345 km sa chystá počas tohto víkendu zabehnúť aj 12ka mladých bežkýň z novovzniknutého ženského bežeckého klubu SHEruns. Držať palce im môžte na celej trase z Jasnej až do Bratislavy.

Beží sa vo dne i v noci

Už počas tohto víkendu sa uskutoční naozaj nezvyčajná bežecká akcia s názvom od Tatier k Dunaju. Úlohou bežcov v jednotlivých štafetových tímoch bude prebehnúť trasu dlhú 345km z Jasnej do Bratislavy. Štartuje sa v sobotu ráno, beží sa vo dne aj v noci, pričom bežci by mali do cieľa na bratislavskú pláž doraziť v priemere za 36 hodín, v nedeľu vo večerných hodinách.

Preteku sa zúčastní aj štafeta zložená čisto len z reprezentantiek nežného pohlavia. Tvorí jú 12-členný tím dievčat  a žien – amatérskych bežkýň z novovzniknutého ženského bežeckého klubu SHEruns.  “V SHEruns bežeckom klube veríme, že behanie je zábava, ak pri sebe máte niekoho, s kým si rozumiete. Našu filozofiu sme sa rozhodli reprezentovať aj na tomto naozaj netradičnom bežeckom preteku a nepochybujeme, že na trati zažijeme naozaj veľa spoločnej zábavy, ale aj sebaprekonávania sa,” prezrádza Petra Holéczy Prekopová, jedna zo zakladateliek klubu.

Každá prebehne 30 kilometrov

“Celý pretek je rozdelený na 36 úsekov dlhých v priemere 10 km. Tzn., že každá členka nášho tímu počas 36tich hodín odbehne približne 30 km. Nie je to málo, avšak zasa nie je to vzdialenosť, ktorá sa po niekoľkotýždňovej príprave nedá zvládnuť,” hovorí Jane Kutlíková, kapitánka SHEruns tímu a spoluzakladatelka klubu a very, že budúci rok zostavia v rámci SHEruns klubu viacero podobných štafetových družstiev.

Na pretek sa dievčatá v SHEruns klube poctivo pripravovali podľa profesionálneho bežeckého plánu. Počas tohto obdobia získali aj podporu od rôznych partnerov, ktorých myšlienka takto odvážneho cieľa nadchla a rozhodli sa pomôcť.

O SHEruns

SHEruns je bežecký klub, ktorý vznikol výlučne na podporu ženskej bežeckej komunity. Každý štvrtok organizuje v Bratislave spoločné bežecké tréningy, poskytuje svojim členkám rôzne benefity v podobe zliav, organizuje spoločné bežecké výlety a v spolupráci s rôznymi značkami dáva ženám motiváciu aj prostredníctvom súťaží o oblečenie alebo štartovného na bežecké eventy v Európe i mimo nej.

Pridať sa môže ktorákoľev žena / dievča, bez ohľadu na to, či je pokročilá bežkyňa, alebo začiatočníčka. Info nájdete na www.sheruns.sk, alebo na Facebooku www.facebook.com/sherunssovakia

Zdroj: noviny.sk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:25 POLICAJTI V AKCII
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 Simpsonovci IV.
17:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
18:30 TIPOS INFO
17:00 Kosti IX.
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Knihy od Stonožky
17:15 Máša a medveď II.
16:50 Prázdniny!
18:35 Zlatokopka
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Dobrodruh Flynn