Jasno
18°
Bratislava
Viliam
28.5.2023
Šampión F1 Sebastian Vettel: Pomohlo mi šťastie i viera!
Zdielať na

Šampión F1 Sebastian Vettel: Pomohlo mi šťastie i viera!

Víťazný hetrik Sebastiana Vettela, ktorý sa tretí raz po sebe stal majstrom sveta Formuly 1 oslavovalo celé Nemecko. Triumf pilota Red Bullu si však najviac vychutnávali v jeho rodisku, v Heppenheime.

Nemeckými fanúšikmi ospevovaný nový „Schumi", 25-ročný Sebastian Vettel, ktorý už tri roky kraľuje svetovému šampionátu Formuly 1, najviac potešil svojich priaznivcov v rodnom Heppenheime.

Po kolízii panike nepodľahol

Kritikov opäť raz presvedčil, že je nielen vynikajúci jazdec, ale aj nezlomný bojovník. Úvod Veľkej ceny Brazílie mu vôbec nevyšiel. Jeho konkurent, zo siedmej pozície štartujúci Fernando Alonso na Ferrari,  sa cez neho rýchlo prehnal a po havárii s Brunom Sennom sa zdalo, že jazdec Red Bullu svoje nádeje, už na jednej z prvých zákrut okruhu Interlagos, pochoval. „Pri kolízii v 1. kole som mal veľké šťastie, že ten náraz netrafil koleso a že do mňa vzápätí nik čelne nenabúral. Boli  to najťažšie  preteky v tejto sezóne. Chvalabohu, vďaka silnej viere sme problémy úspešne zvládli, " tešil sa v cieli Sebastian Vettel. S nepriazňou osudu i nástrahami počasia sa nemecký pilot Red Bullu zdravo popasoval. Fantastickou stíhacou jazdou s poškodeným monopostom prišiel do cieľa na vynikajúcom šiestom mieste.  Pred včera druhým a nemenej dobrým Španielom Fernadom Alonsom si tak  s vypätím nielen fyzických, ale aj morálnych síl ubránil v celkovej klasifikácii 3-bodový náskok a obhájil  majstrovský titul. "Bolo to neuveriteľné, fantastické, Sebastian je skutočný šampión," nadšene kričali na Vettelovu adresu jeho fanúšikovia v Heppenheime . 

Tímu Red Bull pomohol k víťazstvu v Pohári konštruktérov

25-ročný Sebastian Vettel je od včera najmladším trojnásobným svetovým šampiónom Formuly 1. Tvrdenie, že sa ním stal len vďaka Red Bullu experti popravili. Podľa nich je Red Bull najrýchlejší a najlepší práve vďaka Vettelovi.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Vettel_s_mechanikmi

SITA

Súvisiace články