Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Vaculík zvíťazil v Cardiffe, priebežne je tretí
Zdielať na

Vaculík zvíťazil v Cardiffe, priebežne je tretí

CARDIFF / Slovenský plochodrážnik Martin Vaculík zvíťazil na pretekoch v Cardiffe, ôsmom podujatí seriálu MS. Vo finálovej jazde predviedol sebaistý výkon a ziskom 20 bodov si upevnil priebežnú 3. priečku v priebežnom hodnotení Speedway GP.

"Sú to neskutočné pocity, ťažko sa to opisuje. Som v siedmom nebi," povedal po pretekoch.

Vo finále zdolal aj Bartosza Zmarzlika a Fredrika Lindgrena, ktorí sú v priebežnom hodnotení pred ním. "Milujem tento šport, od detstva som ho sledoval a bolo mojím snom víťaziť. Dodnes si pamätám moje detské idoly a vždy som chcel byť úspešný ako oni. Je to fantastické," povedal Vaculík, ktorý si v Cardiffe pripísal 7. víťazstvo v kariére a 2. v sezóne.

Potvrdil ním výbornú formu, ktorú predviedol aj na nedávnych kvalifikačných pretekoch FIM GP Challenge, na ktorých si 2. miestom poistil účasť v seriáli Speedway GP aj v budúcej sezóne.

Do konca tohtoročného šampionátu ostávajú ešte dve podujatia. Nasledujúce je na programe v sobotu 16. septembra v dánskom Vojense, sezóna vyvrcholí 30. septembra v poľskej Toruni.

Speedway GP Cardiff: 1. Martin VACULÍK (SR) 20 bodov, 2. Jack Holder (Aus.) 18, 3. Bartosz Zmarzlik (Poľ.) 16, 4. Fredrik Lindgren (Švéd.) 14, 5. Robert Lambert (V. Brit.) 12, 6. Kim Nilsson (Švéd.) 11

Priebežné poradie (po 8 z 10 pretekov): 1. Zmarzlik 138 bodov, 2. Lindgren 114, 3. VACULÍK 105, 4. Holder 97, 5. Doyle 87, 6. Bewley 86

Súvisiace články