Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Colin McRae zrejme zahynul pri havárii vrtuľníka
Zdielať na
Motorizmus

Colin McRae zrejme zahynul pri havárii vrtuľníka

Zdroj: Matthew Exley

Bývalý špičkový britský jazdec rely Colin McRae pravdepodobne zahynul v južnom Škótsku pri havárii vrtuľníka, ktorý vlastnil.

Podľa polície zo Strathclyde je bývalý špičkový britský jazdec rely Colin Steele McRae zrejme medzi štyrmi obeťami havárie vrtuľníka, ktorý sa stala v sobotu večer v Jerviswoode pri meste Lanark na juhu Škótska. Nešťastie neprežila žiadna osoba.

Formálna identifikácia obetí sa udeje najskôr počas nedele. "Vlastníkom stroja bol pán Colin McRae, ktorý pravdepodobne bol na palube," uviedol hovorca vyšetrovateľov. Tridsaťdeväťročný rodák z Lanarku McRae, motoristický majster sveta 1995 a druhý v celkovom poradí v sezónach 1996, 1997 a 2001, bol vlastníkom licencie na pilotovanie vrtuľníka a často ju využíval.

Počas svojej motoristickej kariéry sa zúčastnil na 146 podujatiach MS rely a získal v rokoch 1993 - 2002 spolu 25 víťazstiev, čo znamená tretie miesto v historickom poradí. Debutoval v roku 1987 vo Švédsku. Poslednú kompletnú sezónu absolvoval v roku 2003. Neskôr sa pokúšal napríklad o úspech na pretekoch Paríž - Dakar či 24 hodín Le Mans. Jazdil pre značky Subaru, Citröen, Ford a Škoda. Ešte vlani štartoval v seriáli MS v Turecku. Bol ženatý a s manželkou Alison majú potomkov Hollie a Johnnyho.

Zdielať na